Bildirilib ki, Baş Narkotiklərlə Mübarizə İdarəsinin əməkdaşları tərəfindən narkotik vasitələrin qanunsuz dövriyyəsi və satışına qarşı mübarizə fasiləsiz xarakter alıb. Ucar rayonunda keçirilən əməliyyat zamanı əvvəllər məhkum olunmuş 33 yaşlı Orxan Xəlilov tutulub. Onun sərnişin kimi əyləşdiyi avtomobildən 9 kiloqramdan artıq tərkibinə zərərli maddələr əlavə edilmiş marixuana aşkarlanıb.
O.Xəlilov ifadəsində narkotik vasitələri şəxsiyyəti istintaqla araşdırılan İran vətəndaşı vasitəsilə götürdüyünü və ayrı-ayrı ünvanlara çatdıraraq maddi qazanc əldə etmək niyyətində olduğunu bildirib.
Faktla bağlı cinayət işi başlanılıb. Saxlanılan şəxs barəsində məhkəmənin qərarı ilə həbs qətimkan tədbiri seçilib.

Полиция изъяла и незаконного оборота крупную партию марихуаны
Правоохранительные органы Азербайджана изъяли из незаконного оборота крупную партию наркотической марихуаны.
Как сообщили в МВД, операция проводилась сотрудниками Главного управления по борьбе с наркотиками в Уджарском районе.
Полиция задержала ранее судимого 33-летнего Орхана Халилова. В автомобиле, пассажиром которого был Халилов, было обнаружено более 9 кг марихуаны.
По словам задержанного, он получил наркотики по наводке гражданина Ирана, личность которого в настоящее время устанавливается следствием. Халилову поручили доставить наркотики по разным адресам в обмен на денежное вознаграждение.
По факту возбуждено уголовное дело, в отношении подозреваемого избрана мера пресечения в виде ареста.скачать dle 11.3