Gümrünün meri Ermənistanın Rusiya ilə ittifaq dövlətinə daxil olmasını istəyir
"Ermənistanın Rusiya ilə ittifaq dövlətinə daxil olması respublikanın təhlükəsizliyini təmin etmək üçün lazımdır".
Bunu aprelin 19-da Gümrü şəhərinin meri vəzifəsinə rəsmən başlayan Vardan Qukasyan NEWS.ru saytına verdiyi müsahibəsində deyib.
2026-cı ildə Ermənistanın baş naziri postuna namizəd olmağı planlaşdıran müxalif siyasətçi sabitlik və təhlükəsizlik zəmanətlərini hər şeyin əsası adlandırıb.
"İttifaq dövlətinə qoşulmaqla bugünkü dünyada hər şeyin təməli olan təhlükəsizliyi əldə edəcəyik. Ermənistan Rusiyanın nüvə müdafiə proqramının bir hissəsi olacaq və bununla birlikdə təhlükəsizlik və sabitlik zəmanətləri alacaq" , - deyə V.Qukasyan qeyd edib.
Gümrünün meri vurğulayıb: "Yalnız ölkəmizin təhlükəsizliyini təmin etməklə iqtisadiyyatı inkişaf etdirə biləcəyik".скачать dle 11.3

Мэр Гюмри Гукасян: Армении нужно союзное государство с Россией для безопасности
Об этом заявил официально вступивший 19 апреля в должность мэра Гюмри Вардан Гукасян в своем первом интервью, которое дал NEWS.ru.
Оппозиционный политик, намеренный выдвинуть свою кандидатуру на пост премьер-министра Армении в 2026 году, назвал гарантии стабильности и безопасности фундаментом всего.
"Присоединившись к союзному государству, мы приобретем безопасность, которая в сегодняшнем мире является фундаментом всего. Армения станет частью российской ядерной оборонной программы и вместе с тем получит гарантии безопасности и стабильности. Не говоря уже о возможностях для экономического роста и развития других важнейших сфер", - отметил Гукасян.
Мэр Гюмри подчеркнул: Армения сегодня находится в таком положении, что ей "жизненно необходим прочный и стабильный мир".
"Только обеспечив безопасность нашей страны, мы сможем развивать экономику", - заключил политик.скачать dle 11.3