Sabah Qaxın 26 kəndində qaz olmayacaq
Bu barədə Azərbaycan Dövlət Neft Şirkətinin (SOCAR) "Azəriqaz" İstehsalat Birliyindən məlumat yayıb.
Bildirilib ki, İstehsalat Birliyinin Zaqatala Regional Qaz İstismar İdarəsinin Qax xidmət sahəsində Qax qazpaylayıcı stansiyasında (QPS) istismara yararsız diametri 200 mm olan boruda siyirtmənin əvəzlənməsi, Turaclı kəndində diametri 250 mm olan boruda siyirtmənin quraşdırılması, Alatəmir kəndində diametri 273 mm olan ortatəzyiqli qaz xəttinin deformasiyaya uğramış hissəsinin əvəzlənməsi ilə əlaqədar aprelin 18-də saat 9:30-dan etibarən şəhər və 26 kəndinin qaz təminatının dəyandırılması planlaşdırılır.

Завтра в 26 селах Гахского района не будет газа
Об этом сообщает Median.Az со ссылкой на производственное объединение (ПО) "Азеригаз" Государственной нефтяной компании Азербайджана (SOCAR).
В связи с заменой газораспределительного шкафа на газопроводе диаметром 200 мм Гахской газораспределительной станции (ГРС) в гахской зоне обслуживания Загатальского регионального газо-эксплуатационного управления ПО, монтажом шкафа на газопроводе диаметром 250 мм в селе Тураджлы, а также заменой деформированного участка газопровода среднего давления диаметром 273 мм в селе Алатемир, планируется с 9:30 18 апреля до завершения ремонтных работ приостановить газоснабжение города и 26 сел Гахского района.