10.04.2025 15:48 1 248
Polis əməkdaşları ərazidə qanunsuz parkinq fəaliyyəti göstərən şəxsə xəbərdarlıq ediblər. Bu zaman həmin şəxs tutduğu yeri tərk etməyəcəyini bildirərək səs-küy salmağa başlayıb və özünə xəsarət yetirib.
İctimai yerdə qaydaları pozan şəxs saxlanılaraq Nizami Rayon Polis İdarəsinin 24-cü Polis Şöbəsinə aparılıb.
Müəyyən edilib ki, saxlanılan şəxs Kürdəmir rayonu Sığırlı kənd sakini 1986-cı il təvəllüdlü S.Yusifovdur. Onun barəsində İnzibati Xətalar Məcəlləsinin 510 və 535-ci (Xırda xuliqanlıq, polisin qanuni tələbinə qəsdən tabe olmama) maddələri ilə protokol tərtib edilib.
Nizami Rayon Məhkəməsinin qərarı ilə saxlanılan şəxsə 10 sutkalıq inzibati həbs verilib.скачать dle 11.3

В Баку "парковщик" арестован за неподчинение полиции
Как сообщает Qafqazinfo, инцидент произошел 7 апреля на улице Нахчыванского в Низаминском районе столицы.
Полицейские вынесли предупреждение гражданину, незаконно занимавшемуся парковочной деятельностью на данной территории. Мужчина заявил, что не покинет занятое место, устроил шум и нанес себе травмы.
За нарушение правил поведения в общественном месте он был задержан и доставлен в 24-е отделение Низаминского районного управления полиции.
Правоохранители установили личность задержанного. Им оказался уроженец села Сыгырлы Кюрдамирского района С.Юсифов (1986 г.р.). На нарушителя был составлен протокол по статьям 510 (мелкое хулиганство) и 535 (злостное неповиновение законному требованию сотрудника полиции или военнослужащего) Кодекса Азербайджанской Республики об административных проступках.