Xələf Xələfov Sergey Lavrovla görüşüb
Aprelin 9-da Moskvada işgüzarda səfərdə olan Azərbaycan Prezidentinin xüsusi tapşırıqlar üzrə nümayəndəsi Xələf Xələfov Rusiyanın xarici işlər naziri Sergey Lavrovla görüşüb.
Bu barədə Median.Az Rusiya Xarici İşlər Nazirliyinin saytına istinadla xəbər verir.
Bildirilir ki, görüş zamanı tərəflər arasında strateji tərəfdaşlıq və müttəfiqlik müstəvisində Rusiya-Azərbaycan münasibətlərinin inkişaf perspektivlərinə dair fikir mübadiləsi aparılıb. Bir sıra aktual beynəlxalq və regional problemlərə toxunulub.
Həmçinin Asiyada Qarşılıqlı Fəaliyyət və Etimad Tədbirləri üzrə Müşavirənin gündəliyinin əsas məsələləri və Azərbaycanın 2025-2026-cı illərdə sədrliyi dövründə bu meydançada birgə işin vəzifələri nəzərdən keçirilib.
X.Xələfov Rusiya xarici işlər nazirinin müavini Andrey Rudenko ilə də ayrıca məsləhətləşmələr aparıb. Tərəflər Xəzər regionunda qarşılıqlı fəaliyyət məsələlərini ətraflı müzakirə ediblər.скачать dle 11.3