"Azdrama"da əlbəyaxa dava: Xalq artistinə hücuma keçdilər
Onların bildirdiyinə görə, davaya səbəb kənar teatrların aktyor və rejissorlarının Akademik Milli Dram Teatrına dəvət edilməsinə etiraz olub.
Dava teatrın bədii şurasının iclasında baş verib. Xalq artisti Əli Nur çıxışı zamanı başqa teatrdan dəvət olunan aktyor və rejissorlara etiraz edib. Aktyor deyib ki, "Azdrama"ya təsadüfi rejissorlar dəvət etmək olmaz və bununla bağlı fikrini təhlil edib. Mübahisə yaranıb və aktyorlardan bir neçəsi Əli Nurun üstünə hücuma keçərək ona yumruq atıblar.
Vəziyyətin dramatik həddə çatacağını görən Xalq artisti Sabir Məmmədov hadisəyə biganə qala bilməyib. Sabir Məmmədov və teatrın direktoru İlham Əsgərov dava edənləri iclas otağından çıxardaraq hadisə yerindən uzaqlaşdırıblar.
Bildirilib ki, teatrın bədii şurasında belə hadisə 150 ildə ilk dəfə baş verib.
Xalq artisti Əli Nur baş verən hadisə ilə prokurorluğa şikayət edib. Hadisə araşdırılır.скачать dle 11.3

В Аздраме произошла драка: напали на народного артиста
По их словам, причиной этому стал протест против приглашения актеров и режиссеров из других театров в Аздраму.
Драка произошла на заседании художественного совета театра. Народный артист Али Нур во время своего выступления выразил протест против приглашения актеров и режиссеров из других театров. Он сказал, что нельзя приглашать в Аздраму случайных режиссеров, и выразил свою точку зрения по этому поводу. Возник спор, и несколько актеров набросились на Али Нура, нанося ему удары кулаками.
Увидев, что ситуация достигает драматического накала, народный артист Сабир Мамедов не смог остаться равнодушным. Он и директор театра Ильхам Аскеров вывели дебоширов из зала заседаний и удалили с места происшествия.