Ukraynanın tələbi ilə ATƏT-in təcili iclası keçiriləcək
Bunu Ukraynanın ATƏT və Vyanadakı digər beynəlxalq təşkilatlardakı nümayəndəsi Yuri Vitrenko bildirib.
"Rusiyanın Krıvoy Roqda uşaqlara və böyüklərə qarşı qanlı raket hücumuna, eləcə də bütün Ukraynada mülki şəxslərə qarşı terrorun şiddətlənməsinə cavab olaraq Ukraynanın tələbi ilə sabah (8 aprel) ATƏT-də Daimi Şuranın fövqəladə xüsusi sessiyası çağırılır", - o, sosial şəbəkədə yazıb.
Xatırladaq ki, aprelin 4-də Rusiya hərbçilərinin Ukraynanın Krıvoy Roq şəhərini ballistik raketlərlə atəşə tutması nəticəsində 20 nəfər, o cümlədən 9 uşaq ölüb, 70-dən çox insan yaralanıb.скачать dle 11.3

Украина инициировала экстренное заседание ОБСЕ после удара РФ по Кривому Рогу
Как передает Median.Az со ссылкой на украинские СМИ, об этом сообщил представитель Украины при ОБСЕ и других международных организациях в Вене Юрий Витренко.
"По требованию Украины, в ответ на кровавый российский ракетный теракт против детей и взрослых в Кривом Роге, а также эскалацию террора против гражданских по всей Украине, завтра (8 апреля) в ОБСЕ созывается чрезвычайная специальная сессия Постоянного совета. У болотной делегации земля будет гореть под ногами", - написал он в соцсети.
Напомним, что 4 апреля в результате обстрела российскими военными баллистическими ракетами украинского города Кривой Рог погибли 20 человек, из них девять детей, а пострадали более 70.скачать dle 11.3