Dövlət qurumunda rəislə mütəxəssis arasında DAVA
Səfərbərlik və Hərbi Xidmətə Çağırış üzrə Dövlət Xidmətinin Goranboy Rayon Şöbəsinin əməkdaşı həbs edilib.
"Qafqazinfo"ya istinadən xəbər verir ki, 1991-ci il təvəllüdlü Orxan Məmmədova aprelin 1-də rayon məhkəməsinin qərarı ilə 6 sutkalıq həbs verilib.
Şöbədə mütəxəssis vəzifəsində çalışan Orxan İnzibati Xətalar Məcəlləsinin 510-cu (Xırda xuliqanlıq) maddəsi ilə təqsirli bilinib.
İnzibati xəta haqqında protokol araşdırılarkən məlum olub ki, dövlət qurumunun Goranboy şöbəsinin rəisi Elxan Feyziyev Orxanın vəzifəsinin dəyişdirilməsi və otağının boşaldılmasına göstəriş verib. Bundan narazı qalan işçi şöbə rəisinin otağına gedərək məsələni aydınlaşdırmaq istəyib və vəzifəsinin dəyişdirilməsinə dair yazılı əmrin təqdim edilməsini tələb edib.
Bu zaman şöbə rəisi ilə əməkdaş arasında dava düşüb. Davanı idarənin digər əməkdaşları rəisin otağına daxil olaraq sakitləşdiriblər.
Bundan sonra Orxan barəsində polisə şikayət edilib və onun cəzalandırılması tələb olunub.
Hadisə ilə əlaqədar Səfərbərlik və Hərbi Xidmətə Çağırış üzrə Dövlət Xidmətinin də mövqeyini öyrəndik. Qurumun İctimaiyyətlə İş və Beynəlxalq Əlaqələr şöbəsinin rəisi Pərviz Sədrəddinov faktı təsdiq edib: "Baş vermiş hadisə ilə bağlı hazırda daxili araşdırma aparılır və araşdırmanın nəticəsində yekun qərar veriləcək".скачать dle 11.3

В госструктуре между начальником и специалистом произошла драка
Как сообщает Qafqazinfo, 1 апреля решением районного суда Орхан Мамедов (1991 г.р.) был арестован на шесть суток.
О.Мамедов, работающий специалистом в отделе, признан виновным по статье 510 (мелкое хулиганство) Кодекса Азербайджанской Республики об административных проступках.
В ходе рассмотрения протокола об административном правонарушении было установлено, что начальник Гёранбойского отдела госслужбы Эльхан Фейзиев дал указание заменить должность Орхана и освободить его кабинет. Недовольный этим сотрудник явился в кабинет начальника, чтобы прояснить ситуацию, и потребовал предоставить письменный приказ о смене своей должности.
Между ним завязалась драка. Другие сотрудники отдела вошли в кабинет начальника и успокоили конфликтующих.
После данного инцидента на О.Мамедова было подано заявление в полицию с требованием о его наказании.
Сайт связался с Госслужбой по мобилизации и призыву на военную службу, чтобы выяснить ее позицию по поводу происшествия. Руководитель отдела по работе с общественностью и международным связям структуры Парвиз Садреддинов подтвердил данный факт. "В настоящее время в связи с инцидентом проводится внутреннее расследование, по результатам которого будет принято окончательное решение", - отметил он.