Tovuzda itkin düşən 13 yaşlı qızın oxuduğu məktəbdən AÇIQLAMA: "Bir az çılğın şagird idi" (YENİLƏNİB)
03.04.2025 13:10 1 479
Tovuzda itkin düşən 13 yaşlı qızın oxuduğu məktəbdən AÇIQLAMA:
Xəbər verdiyimiz kimi, Tovuzda orta məktəb şagirdi, 13 yaşlı qız itkin düşüb. Rayonun Bozalqanlı kənd sakini, 2012-ci il təvəllüdlü A.Süleymanova ötən gün axşam saat 18:00 radələrində oxuduğu Bozalqanlı kənd tam orta məktəbindən çıxıb və evə qayıtmayıb.
xəbər verir ki, Bizim.Media itkin düşən qızla bağlı bəzi təfərrüatları Tovuz rayonu Yusif Sadıqov adına Bozalqanlı kənd tam orta ümumtəhsil məktəbindən öyrənib.
Məktəbdən bildirilib ki, yeniyetmə travmalı və bir qədər problemli şagirddir. Dəfələrlə məktəb psixoloqu şagirdlə iş aparıb:
"İtkin düşən qız 7A sinfinin şagirdidir. Dünən onuncu dərs saatından sonra gedib. Davamiyyəti hər zaman yaxşı olub, amma oxumağı zəif idi. Bir qədər sözə qulaq asan deyil. Davranışlarında pozğunluq var idi. Müəllimlərə cavab qaytarırdı, bir az çılğın şagird idi. Məktəb psixoloqu onunla məşğul olurdu. Yəni bir sözlə, travmalı uşaq idi".
Məktəb rəsmisinin sözlərinə görə, yeniyetmənin valideynləri boşanandan sonra qızın davranışlarında daha çox problem hiss olunub:
"Ana-ata boşanandan sonra qız ata babası, nənəsi və əmisi ilə qalırdı. Travmalı olsa da, özünü sevən qızdır. İnşallah sağ-salamat tapılar", - deyə məktəb rəsmisi əlavə edib.
Qeyd edək ki, Daxili İşlər Nazirliyi (DİN) Gəncə regional qrupunun baş inspektoru Eşqin Qasımov Bizim.Media-ya bildirib ki, hazırda şəxsin yerinin müəyyən edilməsi istiqamətində Tovuz RPŞ-nin əməkdaşları tərəfindən axtarışlar davam etdirilir.
Tovuzda 13 yaşlı qız itkin düşüb.
Oxu.az-ın məlumatına görə, aprelin 2-si saat 18:00-da rayonun Bozalqanlı kənd sakini 2012-ci il təvəllüdlü A.S. oxuduğu kənd tam orta məktəbindən çıxıb və itkin düşüb.
Daxili İşlər Nazirliyinin (DİN) Mətbuat Xidmətinin Gəncə regional qrupundan Oxu.Az-ın sorğusuna cavab olaraq bildirilib ki, hazırda şəxsin yerinin müəyyən edilməsi istiqamətində Tovuz Rayon Polis Şöbəsinin (RPŞ) əməkdaşları tərəfindən tədbirlər davam etdirilir.скачать dle 11.3

В школе прокомментировали пропажу 13-летней девочки в Товузском районе: Она была вспыльчивой ученицей (ОБНОВЛЕНО)
03.04.2025 13:10 1 443
В Товузком районе пропала 13-летняя школьница. 2 апреля в 18:00 жительница села Бозалганлы А.С. (2012 г.р.) вышла из школы и ушла в неизвестном направлении.
Некоторые подробности о пропавшей девочке были получены Bizim.Media из сельской средней общеобразовательной школы имени Юсифа Садыгова.
В учебном заведении сообщили, что подросток травмирована и является несколько проблемной ученицей. Школьный психолог неоднократно работал с ней.
"Пропавшая девочка - ученица 7А класса. Вчера она ушла после десятого урока. Посещаемость у нее всегда была хорошей, но училась слабо. Она не была послушной. В ее поведении были нарушения. Она дерзила учителям, была немного вспыльчивой ученицей. Школьный психолог занимался с ней. Одним словом, это был травмированный ребенок", - говорится в информации.
По словам представителя школы, после развода ее родителей в поведении подростка стало заметно больше проблем.
"После развода родителей она жила с дедушкой по отцовской линии, бабушкой и дядей. Хотя она и травмирована, но это девочка, которая любит себя. Надеемся, она найдется целой и невредимой", - добавил представитель школы.
Отметим, что главный инспектор гянджинской региональной группы пресс-службы Министерства внутренних дел (МВД) Эшгин Гасымов сообщил, что в настоящее время сотрудники Товузского районного отдела полиции продолжают поиски для установления местонахождения девочки.
В Товузком районе без вести пропала девочка-подросток.
Как сообщает Oxu.Az, 2 апреля в 18:00 жительница села Бозалганлы А.С. (2012 г.р.) вышла из школы и ушла в неизвестном направлении.
В ответ на запрос редакции сайта в гянджинской региональной группе пресс-службы Министерства внутренних дел заявили, что в настоящее время сотрудники Товузского районного отдела полиции (РУП) принимают меры по установлению местонахождения пропавшей школьницы.скачать dle 11.3