Keçmiş vəkil Elman Paşayevlə bağlı məhkəmə qərarı qanuni hesab edilib
Moskvanın (Rusiya) İkinci Qərb Dairə Hərbi Məhkəməsi xüsusilə külli miqdarda dələduzluqda və dələduzluğa cəhddə ittiham olunan keçmiş vəkil Elman Paşayevin həbs müddətinin uzadılmasını qanuni hesab edib.
Bu barədə TASS-ın yaydığı məlumatda bildirilib.
"Moskva Qarnizon Hərbi Məhkəməsinin qərarı qanuni hesab edilsin", - hakim qərarı elan edib. Məhkəmə mart ayının ortalarında E.Paşayevin həbs müddətini mayın 15-dək uzadıb.
Məhkəmə iclasında E.Paşayev barəsindəki həbs qətimkan tədbirinin ev dustaqlığı ilə əvəz olunmasını xahiş edib. Onun vəkilinin sözlərinə görə, təqsirləndirilən şəxsin 19 mükafatı var. Bundan başqa, o, həbs olunana qədər xidmət etdiyi hərbi hissə üçün təxminən 500 pilotsuz uçuş aparatı alıb.
Daha əvvəl Rusiya Federasiyası İstintaq Komitəsinin mətbuat xidməti E.Paşayevin işi üzrə istintaqın başa çatdığını bildirib. O, RF Cinayət Məcəlləsinin 159-cu maddəsinin 4-cü hissəsi və 30-cu maddəsinin 3-cü hissəsi ilə (xüsusilə böyük məbləğdə dələduzluq və dələduzluğa cəhd) ittiham olunur.скачать dle 11.3

Военный суд оставил в СИЗО экс-адвоката Пашаева, обвиняемого в мошенничестве
"Постановление Московского гарнизонного военного суда (МГВС) признать законным", - огласил решение судья. МГВС в середине марта продлил Пашаеву срок ареста до 15 мая.
В ходе заседания Пашаев просил изменить ему меру пресечения на домашний арест. По словам его адвоката, у обвиняемого 19 ведомственных наград, кроме того, он приобрел около 500 беспилотников для воинской части, в которой проходил службу до задержания.
Ранее в пресс-службе Следственного комитета РФ сообщили о том, что военные следователи завершили следственные действия по делу Пашаева. Он обвиняется по ч. 4 ст. 159 и ч. 3 ст. 30 - ч. 4 ст. 159 УК РФ (мошенничество и покушение на мошенничество в особо крупном размере).