Novruz və Ramazan bayramları günlərində 501 yanğına çıxış olub, 11 nəfərin meyiti tapılıb - VİDEO
Bildirilib ki, FHN-in "112" qaynar telefon xəttinə daxil olmuş zənglər əsasında Nazirliyin aidiyyəti qurumları tərəfindən bayramlarla əlaqədar qeyri-iş günləri ərzində ümumilikdə 501 yanğına çıxış, 40 köməksiz vəziyyətdə qalma və iki avtonəqliyyat qəzası faktı üzrə qəza-xilasetmə əməliyyatları həyata keçirilib. Görülmüş təcili və təxirəsalınmaz tədbirlər nəticəsində yanğınların operativ söndürülməsi, insanların həyatının xilas olunması təmin edilib.
Ümumilikdə, FHN-in qüvvələri tərəfindən bayram günləri ərzində 9-u azyaşlı olmaqla 53 nəfər xilas edilib, 28 nəfər təxliyə olunub, 6 nəfər xəsarət alıb, 11 nəfərin meyiti aidiyyəti üzrə təhvil verilib.

Более 500 выездов на пожары: как МЧС работало в дни Новруза и Рамазана - ВИДЕО
Как сообщает Median.Az со ссылкой на информацию МЧС, на основании звонков, поступивших на горячую линию 112 министерства, соответствующими подразделениями МЧС в нерабочие праздничные дни был осуществлен в общей сложности 501 выезд на пожары, 40 случаев оказания помощи людям, оказавшимся в беспомощном состоянии, и проведены аварийно-спасательные операции по фактам двух ДТП. Благодаря принятым срочным и безотлагательным мерам были обеспечены оперативное тушение пожаров и спасение людей.
В целом, силами МЧС за праздничные дни были спасены 53 человека, в том числе 9 несовершеннолетних, эвакуированы 28 человек, 6 человек получили травмы, тела 11 погибших были переданы соответствующим органам.