FHN: Ötən həftə ərzində 869 yanğına çıxış olub, 6 nəfərin meyiti tapılıb
Fövqəladə Hallar Nazirliyinin (FHN) “112” qaynar telefon xəttinə daxil olmuş zənglər əsasında Nazirliyin aidiyyəti qurumları tərəfindən ötən həftə ərzində 869 yanğına çıxış, 36 halda köməksiz vəziyyətdə qalma və 4 avtonəqliyyat qəzası faktı üzrə qəza-xilasetmə əməliyyatları həyata keçirilib.
Bildirilib ki, görülmüş təcili və təxirəsalınmaz tədbirlər nəticəsində yanğınların operativ söndürülməsi, insanların həyatının xilas olunması təmin edilib.
Ümumilikdə, Fövqəladə Hallar Nazirliyinin qüvvələri tərəfindən ötən həftə ərzində 6-sı azyaşlı olmaqla 46 nəfər xilas edilib, 7 nəfər xəsarət alıb, 27 nəfər təxliyə olunub, 6 nəfərin meyiti aidiyyəti üzrə təhvil verilib.скачать dle 11.3

МЧС: В Азербайджане на минувшей неделе произошло почти 900 пожаров
Как сообщили в ведомстве, операции были проведены на основании обращений, поступивших на горячую линию "112".
Согласно информации, соответствующие структуры министерства за минувшую неделю выезжали на 869 сообщений о пожарах.
Помимо борьбы с пожарами, сотрудники МЧС провели 36 спасательных операций, связанных со случаями, когда граждане оказывались в беспомощном состоянии и приняли участие в ликвидации последствий четырех ДТП.
В общей сложности, за минувшую неделю были спасены 46 человек, в том числе 6 детей. При пожарах эвакуировано 27 человек, 7 граждан пострадали, а тела 6 погибших были переданы соответствующим органам.