Ərdoğandan müxalifətə qarşı ittihamlar barədə ilk AÇIQLAMA
Türkiyə Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan hakim Ədalət və İnkişaf Partiyasının Konqres Mərkəzində keçmiş millət vəkilləri ilə bir araya gəldiyi iftar proqramında əhəmiyyətli açıqlamalar verib.
-ın "TRT Haber"ə istinadən verdiyi məlumata görə, prezident çıxışında son günlər ölkədə gündəm olan hadisələri şərh edib:
"Hər gün yeni gündəmlərlə oyanan Türkiyənin bu süni gündəmlərlə məşğul edilməsi ölkənin real problemlərinin gözdən qaçırılmasına səbəb olur", - deyə o bəyan edib.
Dövlət başçısı CHP və digər müxalifət partiyalarının korrupsiya və digər mövzularda ittihamlara dolğun bir izahat vermədiklərini bildirib.
"Müxalifət iddialara cavab verə bilmir. Bu iddiaların doğru olduğunu ən yaxşı onlar bilir. Bizim şəxsən və ya partiya olaraq, müxalifətin tamaşalarına vaxt ayıracaq zamanımız yoxdur. Biz sadəcə işimizə baxırıq və hədəflərimizə yönəlirik", - Ərdoğan vurğulayıb.скачать dle 11.3

Эрдоган об оппозиции: У нас нет времени уделять внимание их спектаклям
Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган выступил с важными заявлениями во время ифтара, организованного для депутатов правящей Партии справедливости и развития.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на TRT Haber, в своей речи глава турецкого государства прокомментировал актуальные события последних дней.
"В Турции что ни день, то новая повестка. Однако из-за этих искусственно созданных тем реальные проблемы страны остаются без внимания", - заявил Эрдоган.
Он также затронул вопросы, связанные с оппозицией, отметив, что Республиканская народная партия и другие оппозиционные силы так и не смогли дать подробного разъяснения по обвинениям в коррупции.
"Оппозиция не может ответить на обвинения. Они лучше всех знают, что эти обвинения правдивы. У нас, будь то лично или как у партии, нет времени уделять внимание их спектаклям. Мы сосредоточены на своих задачах и целях", - подчеркнул турецкий лидер.скачать dle 11.3