Bakıda əsas küçələrdən birində hərəkət qismən məhdudlaşdırılacaq
Akademik Həsən Əliyev küçəsindəki dairədə nəqliyyat vasitələrinin hərəkəti mərhələli şəkildə məhdudlaşdırılacaq.
Bu barədə Azərbaycan Avtomobil Yollar Dövlət Agentliyi (AAYDA) məlumat yayıb.
Bildirilib ki, akademik Həsən Əliyev küçəsi - metronun "Koroğlu" stansiyası yeni avtomobil yolu layihəsi çərçivəsində Nərimanov rayonu, Əhməd Rəcəbli və Mirzə Uluqbəy küçələrinin kəsişməsindəki ("Şəki" restoranının qarşısında) dairədə aparılan əsaslı yenidənqurma işləri ilə əlaqədar olaraq, 17 mart saat 6:00-dan etibarən akademik Həsən Əliyev küçəsindəki dairədə nəqliyyat vasitələrinin hərəkəti mərhələli şəkildə məhdudlaşdırılacaq.
Məlumata görə, sürücülərdən sözügedən ərazidə yol hərəkəti qaydalarına və tikinti ərazisində quraşdırılan müvəqqəti yol nişanlarının tələblərinə riayət etmələri xahiş olunur.скачать dle 11.3

Движение на одной из главных улиц Баку будет поэтапно ограничено
Движение транспорта на круговой развязке по улице Академика Гасана Алиева в Баку будет поэтапно ограничено.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Государственное агентство автомобильных дорог Азербайджана (ГААДА), в рамках нового проекта автомобильной дороги "Улица Академика Гасана Алиева - станция метро "Кёроглу" на пересечении улиц Ахмеда Раджабли и Мирзы Улугбека в Наримановском районе Баку (напротив ресторана "Шеки") будут проводиться масштабные работы по реконструкции круговой развязки. В связи с этим, начиная с 06:00 17 марта, движение транспортных средств на круговой развязке по улице Академика Гасана Алиева будет поэтапно ограничено.
Согласно информации, водителей просят соблюдать правила дорожного движения на указанной территории и требования временных дорожных знаков, установленных в зоне строительства.скачать dle 11.3