Mağazalarda satılan toyuqların içərisinə buz doldurulur? - VİDEO
Xəzər TV-yə istinadən məlumat verir ki, "Lebro" broyler toyuğunun içərisinə buz doldurulub və çəkisi artırılıb. Nəticədə, müştəri toyuğun öz real dəyərindən xeyli artıq pul ödəməli olub.
Azad İstehlakçılar Birliyinin sədri Eyyub Hüseynov bildirib ki, dondurulmuş ət məhsullarının, xüsusilə toyuğun içərisinə buzun doldurularaq satışa verilməsi birbaşa istehlakçı hüquqlarının pozulmasıdır.
E.Hüseynov onu da vurğulayıb ki, bu cür hallara daha çox xaricdən gətirilən dondurulmuş ət məhsullarında rast gəlinir.
Məsələ ilə bağlı Azərbaycan Qida Təhlükəsizliyi Agentliyindən (AQTA) bildirilib ki, bu cür hallarla qarşılaşanlar dərhal quruma məlumat versinlər.

В Азербайджане купленная в магазине курица оказалась заполнена льдом - ВИДЕО
В Азербайджане внутренняя полость купленной в магазине бройлерной курицы фирмы Lebro оказалась заполнена льдом. В результате ее вес искусственно был увеличен, и покупателю пришлось переплатить сверх реальной стоимости продукта.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на телеканал Xəzər TV, председатель Союза свободных потребителей Эйюб Гусейнов назвал подобные случаи прямым нарушением прав потребителей. По его словам, продажа замороженного мяса с добавлением льда для увеличения веса недопустима.
Он также отметил, что такие нарушения чаще встречаются в замороженной мясной продукции, импортируемой из-за рубежа.
В Агентстве продовольственной безопасности Азербайджана (АПБА) призвали граждан, столкнувшихся с подобными ситуациями, незамедлительно обращаться в ведомство.