Müəllimləri təhqir etdiyi deyilən direktor niyə işdən çıxarılmır? - RƏSMİ AÇIQLAMA » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Müəllimləri təhqir etdiyi deyilən direktor niyə işdən çıxarılmır? - RƏSMİ AÇIQLAMA
"Bakı şəhəri 301 nömrəli tam orta məktəbin normal fəaliyyətinin təşkili Məktəbəqədər və Ümumi Təhsil üzrə Dövlət Agentliyinin (MTÜDA) və Bakı Şəhəri üzrə Təhsil İdarəsinin (BŞTİ) nəzarətindədir".
xəbər verir ki, bu barədə BŞTİ məlumat yayıb.
Bildirilib ki, məktəbdə idarəetmənin və tədrisin keyfiyyətli təşkili məqsədilə direktor vəzifəsinin müvəqqəti icrası Elm və Təhsil Nazirliyi yanında MÜTDA-nın Ümumi təhsilin təşkili şöbəsinin əməkdaşı Jalə Məhərrəmovaya həvalə edilir:
"Xeyli müddətdir səhhəti ilə bağlı xəstəlik vərəqəsi əsasında işə çıxmayan məktəbin direktoru Sevda Sarıyeva barəsində işə qayıtdıqdan sonra qanunauyğun tədbirlərin görülməsi nəzərdə tutulur".
Qeyd edək ki, müəllimləri təhqir etdiyi iddia olunan 301 nömrəli tam orta məktəbin direktoru Sevda Sarıyevanın səsyazısı üzə çıxıb. Səsyazısında direktorun müəllimlərdən pul yığdığı məlum olub. Belə ki, o, müəllimlərə hər bir şagirddən 100 manat yığmağı tapşırıb. Səsdən aydın olur ki, pulu yığa bilməyən müəllimə töhmət verilib.скачать dle 11.3