Yevlaxda 32 yaşlı kişini güllələyən şəxs ANAMA-nın əməkdaşı olub - VİDEO
Yevlaxda 32 yaşlı Əhməd Nəsibovun güllələnərək qətlə yetirilməsi ilə bağlı məhkəmə prosesi yekunlaşıb.
"Qafqazinfo"ya istinadla xəbər verir ki, hadisəni törətməkdə təqsirli bilinən 1989-cu il təvəllüdlü Saleh Əliyevin ANAMA əməkdaşı olduğu məlum olub.
Bildirilib ki, o, Azərbaycan Respublikası Minatəmizləmə Agentliyinin Şuşa düşərgəsinin Skaner və partlayış bölməsinin minaaxtaranı vəzifəsində çalışıb. Cinayətdə istifadə etdiyi "Makarov" markalı tapançanı da Qarabağda fəaliyyət göstərdiyi vaxt əldə edərək qeyri-qanuni yolla özünə götürüb.
Araşdırmalar zamanı o da məlum olub ki, Salehin küçədə güllələyərək öldürdüyü Əhməd Nəsibov "TikTok" sosial şəbəkəsindən aktiv istifadə edib. Onun bir neçə azyaşlıya qarşı qeyri-etik hərəkətlər və təkliflər etdiyi qeyd olunur.
Saleh Əliyev də qisas zəminində iş yerini tərk edərək Yevlaxa gedib və ictimai yerdə Əhmədi yaxalayaraq onun başından atəş açmaqla qətlə yetirib.
Şəki Ağır Cinayətlər Məhkəməsi S.Əliyevi Cinayət Məcəlləsinin 120.2.4, 221 və 228-ci (120.2.4. xüsusi amansızlıqla və ya ümumi təhlükəli üsulla adam öldürmə, xuliqanlıq, qanunsuz silah saxlama) maddələri ilə təqsirli bilib. Ona 17 il həbs cəzası verilib.

Сотрудник ANAMA застрелил 32-летнего мужчину за видео в TikTok - ПОДРОБНОСТИ (ВИДЕО)
Как сообщает Qafqazinfo, выяснилось, что Салех Алиев (1989 г.р.), признанный виновным в совершении преступления, является сотрудником Агентства по разминированию территорий Азербайджана (ANAMA).
Отмечается, что он работал сапером в подразделении сканирования и подрыва боеприпасов Шушинского лагеря ANAMA. Он также незаконно приобрел пистолет Макарова, который использовал в преступлении, во время работы в Карабахе.
В ходе расследования также выяснилось, что А.Насибов, которого С.Алиев застрелил на улице, активно пользовался социальной сетью TikTok. Сообщается, что он совершил неэтичные действия и сделал непорядочные предложения нескольким несовершеннолетним.
С.Алиев в отместку покинул свое рабочее место, отправился в Евлах, застал Ахмеда в общественном месте и застрелил его в голову.
Шекинский суд по тяжким преступлениям признал С.Алиева виновным по статьям 120.2.4 (убийство, совершенное с особой жестокостью или общеопасным способом) 221 (хулиганство) и 228 (незаконные приобретение, передача, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, комплектующих деталей к нему, боеприпасов, взрывчатых веществ и взрывных устройств) Уголовного кодекса Азербайджана. Его приговорили к 17 годам лишения свободы.