"Uçuşun davamına icazə verilməsi Qaydası" təsdiqlənib
Nazirlər Kabineti "Aviasiya haqqında" qanunda nəzərdə tutulmuş hallarda uçuş qaydalarını pozan hava gəmisi yerə endirildikdən və pozuntunun səbəbləri aydınlaşdırıldıqdan sonra, uçuşun davamına icazə verilməsi Qaydası"nı təsdiq edib.
Qayda "Aviasiya haqqında" qanuna uyğun hazırlanıb, onunla tənzimlənməyən məsələlər adıçəkilən qanuna, "Beynəlxalq Mülki Aviasiya haqqında" 1944-cü il 7 dekabr tarixli Konvensiyaya, habelə Konvensiyaya iki nömrəli Əlavə - "Uçuşların qaydaları" və 13 nömrəli Əlavə - "Aviasiya hadisələrinin və insidentlərinin araşdırılması" ilə müəyyən edilmiş Beynəlxalq Mülki Aviasiya Təşkilatının beynəlxalq standartlarına, eləcə də tövsiyə olunan təcrübəsinə uyğun həyata keçirilir.
Qaydada istifadə edilən anlayışlar adıçəkilən qanunla və digər normativ hüquqi aktlarla müəyyən olunmuş mənaları ifadə edir.скачать dle 11.3

Кабмин утвердил "Правило о разрешении на продолжение полета"
Кабинет министров утвердил "Правила выдачи разрешения на продолжение полета после посадки воздушного судна, нарушившего правила полетов, и выяснения причин нарушения" в случаях, предусмотренных статьей 8.1 закона Азербайджанской Республики "Об авиации".
Правила разработаны в соответствии с законом "Об авиации", а вопросы, не урегулированные им, реализуются в соответствии с указанным законом, Конвенцией "О международной гражданской авиации" от 7 декабря 1944 года, а также международными стандартами и рекомендуемой практикой Международной организации гражданской авиации, установленными Приложением №2 "Правила полетов" и Приложением №13 "Расследование авиационных происшествий и инцидентов" к конвенции.скачать dle 11.3