24.02.2025 11:49 1 032
"Avstraliya hökuməti bu gün 70 şəxsə qarşı əlavə hədəfli maliyyə sanksiyaları və səyahət qadağaları, həmçinin 79 təşkilata qarşı hədəfli maliyyə sanksiyaları tətbiq edib. Bu, 2022-ci ilin fevralından bəri Avstraliyanın ən böyük sanksiya paketidir", - deyə nəşrdə qeyd olunub.
Restriksiyalar, xüsusilə Rusiyanın müdafiə, nəqliyyat və maliyyə sektorlarındakı obyektlərə, ticarət pilotsuz uçuş aparatlarının və onların komplekt hissələrinin tədarükünə qadağa qoyulmasına, eləcə də bu sahədə xidmətlərin göstərilməsinə aiddir.
Bundan əlavə, sanksiyalar Rusiya ilə Şimali Koreya arasında hərbi əməkdaşlığın dərinləşməsində iştirak edən şəxslərə və təşkilatlara qarşı yönəldilib.

24.02.2025 11:49 1 065
"Правительство Австралии сегодня ввело дополнительные целевые финансовые санкции и запреты на поездки в отношении 70 лиц, а также целевые финансовые санкции в отношении 79 организаций. Это крупнейший пакет санкций Австралии с февраля 2022 года", - говорится в публикации.
Рестрикции касаются, в частности, объектов в оборонном, транспортном и финансовом секторах России, запрета поставки коммерческих беспилотников и комплектующих, включая предоставление связанных с ними услуг.
Также санкции также направлены против лиц и организаций, участвующих в углублении военного сотрудничества между Россией и Северной Кореей.