DTX-dən ƏMƏLİYYAT: MİDA-nın adından istifadə edənlər ifşa olundular
Bakı şəhəri Səbail Rayon Məhkəməsi Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı Kənan Urfan oğlu Şərifov barəsində həbs qətimkan tədbiri seçib.
Kənan Şərifov Azərbaycan Respublikasının Mənzil İnşaatı Dövlət Agentliyinin müraciəti əsasında Azərbaycan Respublikası Dövlət Təhlükəsizliyi Xidmətində (DTX) başlanılmış cinayət işi üzrə müəyyən edilərək saxlanılıb.
O, digərləri ilə birlikdə Azərbaycan Respublikasının Mənzil İnşaatı Dövlət Agentliyinin adından saxta sənədlər hazırlayıb istifadə etməklə, müxtəlif ünvanlara, o cümlədən banklara göndərməklə çoxsaylı vətəndaşların külli miqdarda pul vəsaitlərini ələ keçirməkdə şübhəli bilinir.скачать dle 11.3

Операция СГБ: арестован подозреваемый в крупном мошенничестве от имени MİDA
Сабаильский районный суд избрал меру пресечения в виде ареста в отношении гражданина Азербайджанской Республики (АР) Кянана Урфан оглу Шарифова.
Он был задержан по уголовному делу, возбужденному в Службе государственной безопасности (СГБ) АР на основании обращения Государственного агентства жилищного строительства Азербайджанской Республики (MİDA).
Он подозревается в том, что совместно с другими лицами изготавливал и использовал поддельные документы от имени MİDA. Эти документы рассылались по различным адресам, в том числе в банки, с целью завладения крупными денежными средствами многочисленных граждан.скачать dle 11.3