Belarus Milli Assambleyası Respublika Şurasının sədri Azərbaycana səfərə gəlib
Fevralın 18-də Belarus Respublikası Milli Assambleyası Respublika Şurasının sədri Natalya Koçanovanın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Azərbaycan Respublikasına rəsmi səfərə gəlib.
AZƏRTAC xəbər verir ki, Belarus Milli Assambleyası Respublika Şurasının nümayəndə heyətini Heydər Əliyev Beynəlxalq Aeroportunda Milli Məclis sədrinin müavini Musa Qasımlı, Belarusla parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupunun rəhbəri Ziyad Səmədzadə, səfirlər Məhərrəm Əliyev, Dmitriy Pineviç və digər rəsmi şəxslər qarşılayıblar.
Belarus Milli Assambleyası Respublika Şurasının sədri Natalya Koçanova ölkəmizə rəsmi səfəri çərçivəsində bir sıra görüşlər keçirəcək, bundan əlavə, Asiya Parlament Assambleyasının 15-ci plenar sessiyasında iştirak edəcək.скачать dle 11.3

Спикер Совета Республики Национального собрания Беларуси прибыла с визитом в Азербайджан
Делегация во главе с председателем Совета Республики (верхняя палата) Национального собрания Беларуси Натальей Кочановой прибыла с официальным визитом в Азербайджан.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, в Международном аэропорту Гейдар Алиев делегацию встретили зампредседателя Милли Меджлиса Муса Гасымлы, руководитель рабочей группы по межпарламентским связям с Беларусью Зияд Самедзаде, послы Магеррам Алиев, Дмитрий Пиневич и другие официальные лица.
В рамках визита спикер Н.Кочанова проведет ряд встреч, а также примет участие в 15-й пленарной сессии Азиатской парламентской ассамблеи.скачать dle 11.3