Belçikanın ticarət missiyası Azərbaycana səfər edəcək
Bu barədə Belçika-Azərbaycan Ticarət Palatasının ("Belgazercom") Direktorlar Şurasının sədri Stef Qoris sosial şəbəkə hesablarında yazıb.
O qeyd edib ki, 2024-cü il dekabrın 11-də yaradılan təşkilatın təxminən 20 belçikalı və 3 azərbaycanlı üzvü var. Palata 4 belçikalı iş adamından ibarət Direktorlar Şurası tərəfindən idarə olunur.
"Bizim ilk tədbirimiz “Belgazercom”un Direktorlar Şurasının fevralın 16-da Azərbaycana səfəri olacaq. Səfər fevralın 19-dək davam edəcək", - sədr yazıb.
Onun sözlərinə görə, səfər çərçivəsində Azərbaycan müəssisələri ilə B2B görüşləri təşkil olunacaq və maraq göstərən bütün Belçika şirkətləri bu ticarət missiyasına qoşula bilər.
Bakıya səfər zamanı “Belgazercom”un Direktorlar Şurası Azərbaycanın İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyinin (AZPROMO), həmçinin İqtisadiyyat Nazirliyinin tabeliyindəki Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) rəhbərliyi ilə görüşlər keçirəcək.
Bundan başqa, Belçikanın Azərbaycandakı səfirliyində iştirakçı şirkətlərin konkret biznes maraqları və imkanlarına həsr olunmuş müzakirələr aparılacaq.

Бельгийская торговая миссия посетит Азербайджан
Об этом сообщил в социальных сетях председатель Совета директоров Бельгийско-азербайджанской торговой палаты (Belgazercom) Стеф Горис.
Он отметил, что организация была создана 11 декабря 2024 года и насчитывает около 20 бельгийских и трех азербайджанских членов. Палата управляется Советом директоров, в который входят четыре бельгийских предпринимателя.
"Нашим первым мероприятием станет предстоящий визит Совета директоров Belgazercom в Азербайджан 16 февраля, который продлится до 19 февраля", - написал Горис.
По его словам, к данной торговой миссии могут присоединиться все заинтересованные бельгийские компании, поскольку в рамках визита будут организованы целевые B2B-встречи с азербайджанскими предприятиями.
В ходе визита в Баку Совет директоров Belgazercom проведет встречи с руководством Агентства поощрения экспорта и инвестиций Азербайджана (AZPROMO), а также Агентства развития малого и среднего бизнеса (KOBIA).
Кроме того, в посольстве Бельгии в Азербайджане состоятся обсуждения, посвященные конкретным бизнес-интересам и возможностям компаний-участников.скачать dle 11.3