İsrail 180-dən çox fələstinli məhbusu azad edib
İsrail hakimiyyəti Fələstinin radikal HƏMAS hərəkatı ilə atəşkəs razılaşması çərçivəsində 183 fələstinli məhbusu azad edib.
Bu barədə "The Times of Israel" nəşri məlumat verib.
Azad edilən fələstinlilərin bir hissəsinin İordan çayının qərb sahilinə, bir hissəsinin isə Qəzza zolağına aparıldığı qeyd edilib.
Yanvarın 30-da İsrail həbsxanalarından 110 fələstinli məhbus azad edilib.
Fevralın 1-i səhər HƏMAS üç israilli girovu azad edib. Qızıl Xaç Komitəsinin nümayəndələri israilliləri Qəzza zolağında İsrail Müdafiə Qüvvələrinin və "Şabak"ın dislokasiya yerlərinə qədər müşayiət ediblər, daha sonra onlar yəhudi dövlətinin sərhədini keçərək ilkin qəbul məntəqəsinə gediblər.скачать dle 11.3

Израиль освободил более 180 палестинских заключенных
Власти Израиля освободили 183 палестинских заключенных в рамках соглашения о перемирии с радикальным палестинским движением ХАМАС.
Отмечается, что часть освобожденных палестинцев доставили на Западный берег Иордана, а часть - в сектор Газа.
30 января из тюрем Израиля освободили 110 палестинских заключенных.
Утром 1 февраля ХАМАС отпустил трех израильских заложников. Представители Красного Креста сопроводили израильтян к месту дислокации военных Армии обороны Израиля и ШАБАК в секторе Газа, после чего они пересекли границу еврейского государства и направились в пункт первоначального приема.скачать dle 11.3