Vaşinqtonda qəzaya uğrayan təyyarənin bütün "qara qutuları" çaydan çıxarılıb
Müstəntiqlər Vaşinqtonda qəzaya uğrayan təyyarə və helikopterdən bütün uçuş qeydlərini ("qara qutular") çaydan çıxarıblar.
-ın "İzvestiya"ya istinadən xəbərinə görə, bu barədə ABŞ Milli Nəqliyyat Təhlükəsizliyi Şurasının (NTSB) üzvü Todd İnman mətbuat konfransında məlumat verib.
"Ötən gecə biz CRJ-dən (təyyarə - red.) iki ayrı uçuş qeydi çıxardıq. Biri uçuş məlumatlarını qeyd edən cihaz idi və yaxşı deyə biləcəyimiz vəziyyətdə idi", - deyə o bildirib.
İnmanın sözlərinə görə, ikinci qeyd cihazı pilotların söhbətini yazırmış, onun içinə su dolub, lakin bu, məlumatların deşifrə edilməsi üçün aşılmayacaq problem deyil.
NTSB nümayəndəsinin qeyd etdiyi kimi, helikopterin uçuş qeydləri birləşdirilib və müstəntiqlər əmindirlər ki, onlardan da bütün lazımi məlumatları əldə edə biləcəklər.скачать dle 11.3

Следователи извлекли все бортовые самописцы из реки вблизи Вашингтона
Следователи извлекли все бортовые самописцы (черные ящики) из разбившихся в Вашингтоне самолета и вертолета.
Как передает Median.Az со ссылкой на "Известия", об этом сообщил член Национального совета безопасности на транспорте США (NTSB) Тодд Инман.
"Вчера вечером мы извлекли из CRJ (самолета - ред.) два отдельных самописца. Один был самописцем данных полета. Он был в том состоянии, которое мы считаем хорошим", - сказал он в ходе пресс-конференции, которая была опубликована на YouTube-канале NTSB.
По словам Инмана, второй самописец производил записи разговора пилотов, в него попала вода, однако это не является необычной ситуацией для расшифровки данных.
Как указал представитель NTSB, самописцы вертолета были объединены и следователи уверены, что с них также смогут получить все необходимые данные.скачать dle 11.3