29.01.2025 18:55 1 260
Məlumata görə, Ağ Evin rəsmiləri İsrail nümayəndələrinə ABŞ Prezidenti Donald Trampın Suriya ərazisində olan minlərlə Amerika əsgərinin çıxarılmasında maraqlı olduğunu bildiriblər. “Kan” qeyd edir ki, bu addım xüsusilə "Suriyadakı kürd azlığına təsir edəcək".
İsrailin müdafiə naziri İsrael Katz yanvarın 28-də Hermon dağının zirvəsində ordu mövqeyinə baş çəkərkən bildirib ki, hərbçilər Suriya ilə sərhəddəki bufer zonada və Qolan təpələrindəki Hermon dağ massivinin Suriya hissəsində qeyri-müəyyən müddətə qədər qalacaqlar.скачать dle 11.3

29.01.2025 18:55 1 227
По ее данным, высокопоставленные чиновники из Белого дома дали понять израильским представителям, что президент США Дональд Трамп заинтересован в выводе тысяч американских солдат, остающихся на сирийской территории. Kan отмечает, что этот шаг, в частности, "затронет курдское меньшинство в Сирии".
Министр обороны Израиля Исраэль Кац во время посещения армейской позиции на вершине горы Хермон с сирийской стороны 28 января заявил, что израильские военные останутся на неопределенный срок в буферной зоне на границе с Сирией и на сирийской части Хермонского горного массива на Голанских высотах.скачать dle 11.3