Azərbaycanda həqiqi hərbi xidmət hərbi qulluqçularının aylıq vəzifə MAAŞLARI ARTIRILDI
Prezident İlham Əliyev Azərbaycan Respublikası Müdafiə Nazirliyinin həqiqi hərbi xidmət hərbi qulluqçularının aylıq vəzifə maaşlarının artırılması haqqında Fərman imzalayıb.
President.az-a istinadən xəbər verir ki, fərmanla Azərbaycan Respublikası Müdafiə Nazirliyinin həqiqi hərbi xidmət hərbi qulluqçularının aylıq vəzifə maaşları orta hesabla 10 faiz artırılır.
Azərbaycan Respublikasının Nazirlər Kabinetinə bu fərmandan irəli gələn məsələləri həll etmək, Müdafiə və Maliyyə nazirliklərinə fərmandan irəli gələn məsələlərin həlli üçün zəruri tədbirlər görmək tapşırılıb.

В Азербайджане увеличен размер ежемесячной зарплаты военнослужащих
"Руководствуясь пунктом 32 статьи 109 Конституции Азербайджанской Республики, в целях усиления социальной защиты военнослужащих действительной военной службы Министерства обороны Азербайджанской Республики постановляю:
1. Ежемесячные должностные оклады военнослужащих действительной военной службы Министерства обороны Азербайджанской Республики повысить в среднем на 10%.
2. Кабинету Министров Азербайджанской Республики решить вопросы, вытекающие из настоящего eказа.
3. Министерству обороны Азербайджанской Республики и Министерству финансов Азербайджанской Республики принять необходимые меры для решения вопросов, вытекающих из настоящего Указа.