105 nömrəli avtobus hər iki qapısı açıq şəkildə idarə edilir - AÇIQLAMA (VİDEO)
"105 nömrəli avtobus avtobusun hər iki qapısı açıqdır. Nəqliyyat vasitəsində yer olmadığından sərnişinlərin bəziləri arxa və qabaq qapıdan tutaraq mənzil başına çatmağa çalışırlar".
Xəzər TV-yə istinadən məlumat verir ki, bu sözləri hər gün paytaxtın qəsəbə və kəndlərindən mərkəzə gəlib-gedən vətəndaşlar deyirlər.
Həmçinin sıxlıqla yanaşı avtobuslar arası intervalın çox olmasından da şikayətçidirlər.
Məsələ ilə bağlı Azərbaycan Yerüstü Nəqliyyat Agentliyindən (AYNA) bildirilib ki, "Azlənd plaza" MMC-nin müvəqqəti istismarında olan, "Neftçilər" m/st-nı Balaxanı qəsəbəsi ilə əlaqələndirən 105 nömrəli marşrut xətti üzrə 16 avtobus 10 dəqiqəlik hərəkət intervalı ilə sərnişinlərə xidmət göstərir.
Daşıyıcıya marşrut xəttinin nizamlı fəaliyyəti və avtobus sayının sərnişin tələbatına uyğun olaraq tənzimlənməsi barədə tapşırıq verilib.

Переполненные автобусы на маршруте №105: пассажиры вынуждены ехать при открытых дверях (ВИДЕО)
Жители пригородов, ежедневно добирающиеся в центральные районы Баку, жалуются на переполненность и опасные условия в автобусе №105, курсирующем между станцией метро "Нефтчиляр" и поселком Балаханы.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Xəzər TV, из-за нехватки мест пассажиры вынуждены ехать, держась за поручни у открытых дверей. Помимо давки, они также недовольны большими интервалами между автобусами.
В Агентстве наземного транспорта Азербайджана (AYNA) в связи с этим заявили, что по маршрутной линии №105, временно эксплуатируемой ООО Azlənd plaza, курсируют 16 автобусов с 10-минутным интервалом.
"Перевозчику поручено отрегулировать работу маршрута и количество автобусов в соответствии с пассажиропотоком", - говорится в сообщении структуры.