Baş nazir Əli Əsədov Qazaxıstanın Bakıdakı səfirliyində olub
Azərbaycan Respublikasının Baş naziri Əli Əsədov dekabrın 27-də Qazaxıstan Respublikasının ölkəmizdəki səfirliyində olub.
Ə.Əsədov Aktau şəhərində baş vermiş təyyarə qəzası nəticəsində çoxsaylı insan itkisi ilə bağlı səfirlikdə açılan matəm kitabına ürək sözlərini yazıb.
Baş nazir Qazaxıstanın ölkəmizdəki səfiri Alim Bayel ilə söhbət edib.
Ə.Əsədov və A.Bayel Azərbaycan və Qazaxıstan xalqları üçün bu çətin və kədərli məqamda bir-birlərinə və həlak olan şəxslərin ailələrinə başsağlıqlarını ifadə edib, xəsarət alanların tezliklə şəfa tapmasını diləyiblər.
Hadisənin nəticələrinin aradan qaldırılması ilə bağlı operativ reaksiyaya, müxtəlif dövlət orqanlarının çevik və hərtərəfli dəstəyinə görə Qazaxıstan hökumətinə bir daha minnətdarlıq ifadə olunub.
Xatırladaq ki, dekabrın 25-də "Azərbaycan Hava Yolları" (AZAL) aviaşirkətinə məxsus Qroznıya gedən "Embraer 190" təyyarəsi Aktau şəhərindən 3 km aralıda qəzaya uğrayıb. Hadisə nəticəsində 38 nəfər həlak olub, 29 nəfər xəsarət alıb.

Премьер-министр Али Асадов посетил посольство Казахстана в Баку
Глава правительства Азербайджана Али Асадов оставил запись в книге соболезнований в посольстве Казахстана в Баку.
Как сообщили в Кабмине, А.Асадов выразил соболезнования в связи с гибелью граждан Казахстана в результате крушения лайнера AZAL близ Актау.
Премьер также провел беседу с послом Казахстана в Азербайджане Алимом Баелем. Стороны обменялись соболезнованиями и пожелали скорейшего выздоровления пострадавшим.
Асадов выразил благодарность правительству Казахстана за оперативные действия по ликвидации последствий инцидента, а также всестороннюю поддержку со стороны различных госструктур страны.
Напомним, 25 декабря самолет Embraer авиакомпании AZAL, следовавший из Баку в Грозный, потерпел крушение недалеко от казахстанского города Актау. На борту самолета находились 62 пассажира, среди которых 37 граждан Азербайджана, 16 - России, 6 - Казахстана и 3 - Кыргызстана, а также пять членов экипажа. В результате происшествия погибли 38 пассажиров, выжили - 29.
Напомним, что 25 декабря самолет Embraer 190 авиакомпании Azerbaijan Airlines (AZAL), следовавший в Грозный, потерпел крушение в городе Актау. В результате происшествия 38 человек погибли, 29 получили ранения.