Dünya liderləri təyyarə qəzası ilə əlaqədar Azərbaycana başsağlığı veriblər (YENİLƏNİR)
Dünya liderləri AZAL-ın Bakı-Qroznı reysini həyata keçirən təyyarəsinin qəzaya uğraması ilə əlaqədar Azərbaycana başsağlığı verirlər.
Median.Az AZƏRTAC-a istinadən xəbər verir ki, Türkiyə Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan, Serbiya Prezidenti Aleksandar Vuçiç, Qırğızıstan Prezidenti Sadır Japarov, Tacikistan Prezidenti Emoməli Rəhmon, Qazaxıstan Prezidenti Kasım-Jomart Tokayev, Belarus Prezidenti Aleksandr Lukaşenko, İran Prezidenti Məsud Pezeşkian, Pakistanın Baş naziri Şahbaz Şərif, Türk Dövlətləri Təşkilatı, Rusiya Federasiyasının Dağıstan Respublikasının rəhbəri Sergey Məlikov, bir sıra dövlətlərin və hökumətlərin rəsmiləri, xarici ölkələrin Xarici İşlər nazirlikləri, həmçinin Azərbaycandakı səfirlikləri, beynəlxalq təşkilatların təyyarə qəzası nəticəsində həlak olanların ailələrinə və yaxınlarına başsağlığı verib, yaralıların tezliklə sağalmalarını diləyiblər.
Dünya liderləri AZAL-ın Bakı-Qroznı reysini həyata keçirən təyyarəsinin qəzaya uğraması ilə əlaqədar Azərbaycana başsağlığı veriblər.
AZƏRTAC xəbər verir ki, Türkiyə Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan, Serbiya Prezidenti Aleksandar Vuçiç, Qırğızıstan Prezidenti Sadır Japarov, Pakistanın Baş naziri Şahbaz Şərif, Rusiya Federasiyasının Dağıstan Respublikasının rəhbəri Sergey Məlikov, bir sıra dövlətlərin və hökumətlərin rəsmiləri, beynəlxalq təşkilatların nümayəndələri sosial şəbəkə hesablarında etdikləri paylaşımlarda təyyarə qəzası nəticəsində həlak olanların ailələrinə və yaxınlarına başsağlığı verib, yaralıların tezliklə sağalmalarını diləyiblər.скачать dle 11.3

Мировые лидеры выражают соболезнования Азербайджану в связи крушением самолета AZAL (ОБНОВЛЕНО)
Мировые лидеры продолжают выражать соболезнования Азербайджану в связи с крушением в Актау (Казахстан) самолета ЗАО Azerbaijan Airlines (AZAL), выполнявшего рейс Баку - Грозный № J2-8243.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, президент Таджикистана Эмомали Рахмон, президент Казахстана Касым-Жомарт Токаев, президент Беларуси Александр Лукашенко, президент Ирана Масуд Пезешкиан, Организация тюркских государств, официальные лица ряда государств и правительств, министерства иностранных дел зарубежных стран, а также посольства в нашей стране и международные организации выразили соболезнования семьям и близким погибших в авиакатастрофе и пожелали скорейшего выздоровления пострадавшим.
Мировые лидеры выразили соболезнования Азербайджану в связи с крушением в Актау (Казахстан) самолета ЗАО Azerbaijan Airlines (AZAL), выполнявшего рейс Баку - Грозный № J2-8243.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган, президент Сербии Александр Вучич, президент Кыргызстана Садыр Жапаров, премьер-министр Пакистана Шахбаз Шариф, глава Республики Дагестан Российской Федерации Сергей Меликов, официальные лица ряда государств и правительств, представители международных организаций в своих публикациях в социальных сетях выразили соболезнования семьям и близким погибших в авиакатастрофе и пожелали скорейшего выздоровления пострадавшим.скачать dle 11.3