Azərbaycan Mərkəzi Bankı uçot dərəcəsini AÇIQLADI
Azərbaycan Mərkəzi Bankının (AMB) İdarə Heyəti (İH) uçot dərəcəsinin 7,25% saxlanılması barədə qərar qəbul edib.
Məlumata görə, faiz dəhlizinin aşağı həddi 6,25%, yuxarı həddi isə 8,25% saxlanılıb.
"Bu qərar faktiki və proqnozlaşdırılan inflyasiyanın hədəfdə (4±2%) olması, makroiqtisadi meyillərin təhlili nəzərə alınmaqla qəbul olunub", - deyə AMB bəyan edib.
Faiz dəhlizinin parametrləri ilə bağlı növbəti qərar barədə məlumat ictimaiyyətə 2025-ci ildə açıqlanacaq.

18.12.2024 14:16 1 146
Правление Центрального банка Азербайджана (ЦБА) приняло решение оставить учетную ставку без изменений на уровне 7.25%.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на ЦБА, нижний порог процентного коридора сохранен на отметке 6.25%, а верхний - 8.25%.
"Это решение было принято с учетом фактической и прогнозируемой инфляции в пределах целевого показателя (4±2%) и анализа макроэкономических тенденций", - заявили в банке.
Информация о следующем решении по параметрам процентного коридора будет объявлена общественности в 2025 году.скачать dle 11.3