10.12.2024 15:26 2 145
Xalq artisti Ağadadaş Ağayevin "Medera Hospital"a qarşı qaldırdığı mülki iddia üzrə məhkəmə prosesi keçirilib.
"Report"a istinadən xəbər verir ki, Binəqədi Rayon Məhkəməsində keçirilən prosesdə iddiaçı tərəf iştirak etməyib.
Mülki işin məhkəmə baxışına verilməsi barədə qərar qəbul olunub.
Proses yanvarın 16-da davam edəcək.
Qeyd edək ki, Xalq artistinin iddiasında hospitalda baş verən insidentlə şərəf və ləyaqətinə, həmçinin işgüzar nüfuzuna zərər dəydiyi bildirilir.
Ağadadaş Ağayev "Medera Hospital"dan ona dəyən 450 min manata yaxın mənəvi ziyanın ödənilməsini tələb edir.
Həmçinin, "Medera Hospital"da Ağadadaş Ağayevə qarşı mülki iddia qaldırıb.
Xatırladaq ki, hadisə bu ilin iyul ayında baş verib.
Ağadadaş Ağayevin mübahisə etdiyi Nurəddin Cəlilov və müğənninin atdığı baltanın dəydiyi xadimə Nəzakət Paşayeva Xalq artistinin cinayət işində zərərçəkən qismində tanınıb.
Eləcə də, onun mübahisə etdiyi Nurəddin Cəlilov barəsində də cinayət işi açılıb.
Ağadadaş Ağayev Cinayət Məcəlləsinin 221.3-cü (xuliqanlıq, silah qismində istifadə olunan əşyalardan istifadə etməklə törədildikdə) maddəsi ilə təqsirli bilinir.скачать dle 11.3

Агададаш Агаев намерен отсудить у MedEra Hospital 450 000 манатов
В Бинагадинском районном суде состоялось заседание по гражданскому иску Народного артиста Азербайджана Агададаша Агаева против MedEra Hospital.
Как сообщает Report, истец не присутствовал на процессе.
Суд принял решение о принятии гражданского дела к производству. Следующее заседание назначено на 16 января.
Отметим, в иске артиста указано, что инцидент, произошедший в больнице, нанес ущерб его чести, достоинству и деловой репутации.
Агададаш Агаев требует от MedEra Hospital компенсации морального ущерба в размере около 450 000 манатов.
В свою очередь, MedEra Hospital также подала гражданский иск против А.Агаева.
Напомним, что инцидент произошел в июле этого года.
Нуреддин Джалилов, с которым у Агададаша Агаева возник конфликт, и сотрудница медучреждения Назакят Пашаева, в которую попал топор, брошенный артистом, признаны потерпевшими по уголовному делу.
Также возбуждено уголовное дело в отношении Нуреддина Джалилова.
Агададаш Агаев обвиняется по статье 221.3 (хулиганство, совершенное с применением предметов, используемых в качестве оружия) Уголовного кодекса Азербайджанской Республики.скачать dle 11.3