16.01.2025 12:26 1 701
Xalq artisti Ağadadaş Ağayevin "Medera Hospital"a qarşı mülki iddiası əsasında məhkəmə prosesi yekunlaşıb.
"Report"a istinadla xəbər verir ki, Binəqədi Rayon Məhkəməsində hakim Etibar Mustafayevin sədrliyi ilə keçirilən prosesdə tərəflərin barışıq əldə etdiyi barədə hakimə məlumat verilib.
Bildirilib ki, notariusda barışıq əldə olunub və tərəflər bir-birinə qarşı olan mülki iddiadan imtina ediblər.
Daha sonra məhkəmə iddiadan imtina edildiyi üçün icraata xitam verilməsi barədə qərar qəbul edib.
Qeyd edək ki, ötən ilin iyul ayında Xalq artisti Ağadadaş Ağayevlə "Medera Hospital"ın mühafizəçisi Nurəddin Cəlilov arasında insident baş verib. Ağadadaş Ağayev mübahisə etdiyi mühafizəçiyə balta atıb, balta klinikada çalışan N.Paşayevaya dəyərək xəsarət yetirib.
Mühafizəçi Nurəddin Cəlilov isə Xalq artistini döyüb. Ağadadaş Ağayev "Medera Hospital"ı mülki hüquq pozuntularından yaranan öhdəliklər üzrə mübahisələr - mənəvi zərərin ödənilməsi üçün məhkəməyə verib.
Öz növbəsində, "Medera Hospital"ın rəhbəri Qaraxan Əliyev də Ağadadaş Ağayevə qarşı iddia qaldırıb. Müğənni mənəvi ziyana görə klinikadan 450 min manata yaxın, hospital isə Ağadadaş Ağayevdən 500 min manat pul tələb edib.
Qeyd olunan insident üzrə başlanmış cinayət işinə də Binəqədi Rayon Məhkəməsində baxılıb.скачать dle 11.3

Суд принял решение о прекращении гражданского иска Агадаша Агаева
Завершился судебный процесс по гражданскому иску народного артиста Агададаша Агаева против Medera Hospital.
Как сообщает Report, на процессе, проходившем в Бинагадинском районном суде под председательством судьи Этибара Мустафаева, была представлена информация о примирении между сторонами.
Отмечается, что примирение было достигнуто у нотариуса, и стороны отказались от гражданских исков друг против друга.
Затем суд принял решение о прекращении производства в связи с отказом от иска.
Напомним, что конфликт произошел в июле 2024 года. По уголовному делу, связанному с инцидентом, потерпевшими были признаны Нуреддин Джалилов, с которым подрался певец, и Назакет Пашаева, в которую попал брошенный Агададашем Агаевым топор.
А.Агаев обвинялся по статье 221.3 (хулиганство с применением предметов, используемых в качестве оружия) Уголовного кодекса Азербайджана.