Sabahdan Bakı metrosunda qatarların hərəkət qrafiki DƏYİŞİR
"Həzi Aslanov" stansiyasında qatarların dönmə kamerasının əsaslı təmiri və yenidən qurulması ilə əlaqədar Bakı metropoliteninin "yaşıl" və "qırmızı" xətlərində qatarların hərəkət qrafikinə sabahdan etibarən dəyişiklik ediləcək.
Təmir müddətində xətlərdə hərəkətin təşkili, eləcə də "Həzi Aslanov" stansiyasının sərnişindaşıma fəaliyyətinin tənzimlənməsi məqsədilə digər texniki məsələlərlə bağlı bir sıra tədbirlər həyata keçirilib. Qatarlar "qırmızı" xətt üzrə ("İçərişəhər" stansiyasından) və "yaşıl" xətt üzrə ("Dərnəgül" stansiyasından) "Əhmədli" stansiyasına qədər hərəkət edəcək.
"Bakmil" istiqamətində hərəkət edən qatarların hərəkət cədvəli də noyabr ayının 30-dan dəyişdiriləcək. Qatarların bu stansiyaya və əksinə hərəkət cədvəli noyabr ayının 29-da "Bakı Metropoliteni" QSC-nin rəsmi "metro.gov.az" internet saytının müvafiq bölməsində yerləşdiriləcək.
"Həzi Aslanov" stansiyası istiqamətində hərəkət edən sərnişinlərin maraqları nəzərə alınaraq, dönmə kamerasında əsaslı təmir işləri başa çatana qədər stansiyanın sərnişindaşıma fəaliyyəti dayandırılmayacaq. Lakin bu stansiyadan qatarların hərəkəti yalnız "Əhmədli" stansiyasına və geri olmaqla təşkil olunacaq. "Əhmədli" və "Həzi Aslanov" stansiyalarından qatarların hərəkət intervalı 10 dəqiqə olmaqla təşkil ediləcək.
"Əhmədli" - "Həzi Aslanov" stansiyalarından qatarların hərəkət cədvəli "Bakı Metropoliteni" QSC-nin rəsmi "metro.gov.az" internet saytının "Sərnişinlər" bölməsinin "Qatarların hərəkət cədvəli" yarımbölməsində yerləşdiriləcək.
Yaşıl xəttin "Xətai" - "Cəfər Cabbarlı" mənzili və "bənövşəyi" xətdə qatarların hərəkət qrafikinə dəyişiklik edilməyəcək.
Qeyd edək ki, iş, şənbə və bazar günləri olmaqla qatarların hərəkət cədvəli "Bakı Metropoliteni" QSC-nin rəsmi internet səhifəsinin müvafiq bölməsində (https://metro.gov.az/az/page/muddealar/depo-qatarlarinin-hereket-cedveli) dərc edilir.
Nazirlər Kabinetinin qərarı ilə elan edilən qeyri-iş, habelə bayram günləri ilə bağlı sərnişinlərə əlavə məlumatlar təqdim ediləcək.скачать dle 11.3

С завтрашнего дня меняется график движения поездов в бакинском метро
С завтрашнего дня, 30 ноября, в Бакинском метрополитене вводятся изменения в график движения поездов по "зеленой" и "красной" веткам. Это связано с капитальным ремонтом и реконструкцией поворотной камеры на станции "Ази Асланов".
На время ремонта будет проведен ряд мероприятий по организации движения на ветках, а также регулированию пассажирских перевозок на станции "Ази Асланов". Поезда будут курсировать по "красной" линии от станции "Ичеришехер" и по "зелёной" линии от станции "Дарнагюль" до станции "Ахмедли".
Также изменится график движения поездов, следующих в направлении станции "Бакмил". Расписание движения поездов до этой станции и обратно будет размещено 29 ноября на официальном сайте ЗАО "Бакинский метрополитен" в соответствующем разделе.
Учитывая наличие пассажиров, следующих в направлении станции "Ази Асланов", пассажирские перевозки на станции не будут приостановлены до завершения капремонта поворотной камеры. Однако движение поездов с этой станции будет организовано только до станции "Ахмедли" и обратно. Интервал движения поездов между станциями "Ахмедли" и "Ази Асланов" составит 10 минут.
Расписание движения поездов между станциями "Ахмедли" и "Ази Асланов" будет размещено в разделе "Пассажиры" - "График движения поездов" на официальном сайте ЗАО "Бакинский метрополитен".
На участке "зелёной" ветки "Хатаи" - "Джафар Джаббарлы" и на "фиолетовой" ветке изменений в графике движения поездов не будет.
Отметим, расписание движения поездов по рабочим и выходным дням публикуется в соответствующем разделе официального сайта "Бакинского метрополитена".
Дополнительная информация для пассажиров о нерабочих и праздничных днях, объявленных решением Кабинета министров, будет предоставлена дополнительно.скачать dle 11.3