Azərbaycanın sabiq deputatı olan general məhkəməyə VERİLDİ - SƏBƏB
Modern.az-ın "Elektron Məhkəmə Portalı"ndan əldə etdiyi məlumata görə, "Azəristiliktəchizat" ASC ehtiyatda olan general-mayor barədə məhkəməyə müraciət edib.
İşə Nərimanov Rayon Məhkəməsində hakim Mehriban Əfəndizadənin sədrliyi ilə baxılacaq.
Məlumata görə, qurumun məhkəməyə müraciət etməsinə səbəb Timoşenkonun qarajı olub. Belə ki, "Azəristiliktəchizat" ASC qarajın qanunsuz olduğunu bildirib və sabiq deputatdan obyektin sənədlərini təqdim etməsini tələb edib. Sənədlərin qaydasında olmadığı məlum olduqda isə ondan qarajın sökülməsi tələb olunub.
81 yaşlı Timoşenko Kiyevdə anadan olub. Ehtiyatda olan general-mayor Moskvada Hərbi-Siyasi Akademiyanın hava hücumundan müdafiə fakültəsini bitirib. O, 26 noyabr 1991-ci ildə təşkil edilən Azərbaycan Respublikası Ali Soveti Milli Şurasının tərkibinə daxil edilib.
Timoşenko 2000-ci il noyabrın 5-də 27 saylı Nəsimi ikinci seçki dairəsindən deputat seçilib.скачать dle 11.3

Экс-депутат предстанет перед судом
Как сообщает modern.az со ссылкой на "Электронный судебный портал", ОАО "Азеристиликтеджхизат" обратилось в суд по поводу генерал-майора в отставке.
Дело будет рассматриваться в Наримановском районном суде под председательством судьи Мехрибан Эфендизаде.
Согласно информации, причиной обращения организации в суд стал гараж В.Тимошенко. Так, ОАО "Азеристиликтеджхизат" заявило о незаконности гаража и потребовало от бывшего депутата предоставить документы на объект. Когда выяснилось, что документы не в порядке, от него потребовали снести гараж.
81-летний В.Тимошенко родился в Киеве. Генерал-майор в отставке окончил факультет противовоздушной обороны Военно-политической академии в Москве. 26 ноября 1991 года он был включен в состав Национального совета Верховного совета Азербайджанской Республики.
Владимир Тимошенко был избран депутатом от второго Насиминского избирательного округа №27 5 ноября 2000 года.скачать dle 11.3