Livanda xəstəxanaların 10 %-i fəaliyyətini dayandırıb
İsrail və "Hizbullah" arasında hərbi əməliyyatlar səbəbindən Livandakı bəzi xəstəxanalar tam və ya qismən fəaliyyətini dayandırmağa məcbur olub.
TASS-a istinadən xəbər verir ki, bu barədə Ümumdünya Səhiyyə Təşkilatının (ÜST) Livandakı nümayəndəliyi məlumat verib.
"Bu gün ölkənin səhiyyə sistemi çox güclü təzyiq altındadır, 153 xəstəxanadan 15-i fəaliyyətini dayandırıb və ya qismən fəaliyyət göstərir", - hesabatda qeyd olunub.
Bildirilib ki, bəzi bölgələrdə vəziyyət daha ağırdır.
"Livanın səkkiz əyalətindən biri olan Nabatiyə xəstəxana çarpayılarının təxminən 40 %-ni itirib", - ÜST-ün hesabatında vurğulanıb.скачать dle 11.3

В ВОЗ сообщили о прекращении работы около 10% больниц в Ливане
Как передает Median.Az со ссылкой на ТАСС, об этом сообщило представительство Всемирной организации здравоохранения (ВОЗ) в Ливане.
"Сегодня система здравоохранения страны испытывает крайне сильное давление, 15 из 153 больниц прекратили работу или функционируют только частично", - указывается в докладе.
Как отмечается в документе, обстановка отличается в зависимости от региона, поэтому в некоторых районах ситуация является более тяжелой.
"Набатия, одна из восьми провинций Ливана, потеряла около 40% больничных койко-мест", - говорится в докладе ВОЗ.