Azərbaycan-Pakistan hərbi əlaqələrinin yeni perspektivləri müzakirə edildi
"IDEAS 2024" 12-ci Beynəlxalq Müdafiə Sərgisi və Seminarında iştirak etmək üçün Pakistanda işgüzar səfərdə olan müdafiə nazirinin birinci müavini - Azərbaycan Ordusunun Baş Qərargah rəisi general-polkovnik Kərim Vəliyev bu ölkənin Birləşmiş Qərargah Rəisləri Komitəsinin sədri general Sahir Şamşad Mirza ilə görüşüb.
Bildirilib ki, görüşdə Azərbaycan və Pakistan arasında dostluq və qardaşlıq münasibətləri üzərində qurulan hərbi əlaqələrin cari vəziyyəti, birgə əməkdaşlığın yeni perspektivləri müzakirə edilib, strateji tərəfdaşlığın yüksələn xətlə inkişaf etdiyi vurğulanıb.
Tərəflər, həmçinin münasibətlərin daha da möhkəmlənməsində bu cür görüşlərin əhəmiyyətini qeyd edib və maraq doğuran bir sıra digər məsələlərə dair ətraflı fikir mübadiləsi aparıblar.скачать dle 11.3

Обсуждены новые перспективы военных связей между Азербайджаном и Пакистаном
Первый заместитель министра обороны Азербайджанской Республики - начальник Генерального штаба азербайджанской армии генерал-полковник Керим Велиев, находящийся с рабочим визитом в Пакистане для участия в 12-й Международной оборонной выставке и семинаре IDEAS 2024, встретился с председателем Объединенного комитета начальников штабов Исламской Республики Пакистан генералом Сахиром Шамшадом Мирзой.
На встрече были обсуждены текущее состояние военных связей между Азербайджаном и Пакистаном, основанных на дружеских и братских отношениях, а также новые перспективы совместного сотрудничества. Было подчеркнуто, что стратегическое партнерство развивается по восходящей линии.
Стороны также отметили важность подобных встреч для дальнейшего укрепления отношений и провели обстоятельный обмен мнениями по ряду других вопросов, представляющих интерес.скачать dle 11.3