İsrail HHQ Suriyada “İslami Cihad”ın obyektlərinə zərbələr endirib
İsrail Müdafiə Qüvvələri Suriyada “İslami Cihad” təşkilatının hərbi obyektlərinə və qərargahına hücum edib.
Bu barədə ordunun mətbuat xidməti məlumat yayıb.
“Bu gün Müdafiə Qüvvələri Suriyada “İslami Cihad” təşkilatına məxsus hərbi obyektlərə və komanda mərkəzlərinə zərbələr endirib”, - məlumatda deyilir.
Qeyd olunub ki, “İslami Cihad” təşkilatı Livanın cənubunda “Hizbullah” hərəkatına dəstək verir, eləcə də ötən il oktyabrın 7-də baş verən hadisələrdə iştirak edib.
Xatırladaq ki, İsrail oktyabrın 1-dən Livanın cənubunda “Hizbullah” qüvvələrinə qarşı quru əməliyyatı keçirir və qonşu ölkəni havadan bombalamağa davam edir.

Израильские ВВС нанесли удары по сооружениям "Исламского джихада" в Сирии
Армия обороны Израиля (ЦАХАЛ) нанесла удары по военным сооружениям и штабам организации "Исламский джихад" на территории Сирии.
Об этом сообщила пресс-служба армии.
"Сегодня силы ЦАХАЛ нанесли удары по военным сооружениям и командным центрам, принадлежащим террористической организации "Исламский джихад" в Сирии", - говорится в сообщении.
В сообщении отмечается, что организация "Исламский джихад" оказывает поддержку движению "Хезболлах" на юге Ливана, а также причастна к событиям 7 октября прошлого года.
Напомним, что Израиль с 1 октября проводит наземную операцию против сил "Хезболлах" на юге Ливана и продолжает воздушные бомбардировки соседней страны.скачать dle 11.3