İsveç Ukraynaya iki sahil mühafizə gəmisi və 40 min əleyhqaz verəcək
Bu barədə Kiyevdə səfərdə olan İsveçin mülki müdafiə naziri Karl-Oskar Bolin “X” sosial şəbəkəsində yazıb.
“Bu gün mən 100 milyon İsveç kronu (təxminən 8,5 milyon avro - red.) dəyərində olan 40 min əleyhqazdan ibarət yeni mülki yardım paketini, həmçinin iki böyük sahil mühafizə gəmisi və əlavə avadanlıqdan ibarət dəniz paketini təqdim etdim”, - Bolin bildirib.
İsveçli nazir, həmçinin onu da qeyd edib ki, Ukrayna daxili işlər naziri İqor Klimenko ilə görüşdə İsveç və Ukrayna arasında mülki müdafiənin bir sıra sahələrində əməkdaşlığın dərinləşdirilməsinə dair proqram sənədi imzalanıb.скачать dle 11.3

Швеция передаст Украине два судна береговой охраны и 40 тыс. противогазов
Об этом написал находящийся с визитом в Киеве министр по делам гражданской обороны королевства Карл-Оскар Болин в соцсети Х.
"Сегодня я представил новый пакет гражданской помощи, состоящий из 40 000 противогазов на сумму 100 миллионов шведских крон (порядка 8,5 млн евро - ред.), а также морской пакет, состоящий из двух больших кораблей береговой охраны и дополнительного оборудования", - заявил Болин.
Шведский министр также отметил, что в ходе встречи с главой украинского МВД Игорем Клименко был подписан программный документ по углублению сотрудничества между Швецией и Украиной в ряде направлений гражданской обороны.скачать dle 11.3