Sabiq prokurorun qardaşı cinayət məsuliyyətinə cəlb edildi - FOTO
Xətainin sabiq prokuroru Yusif İldırımzadənin qardaşı Rasim İldırım barəsində cinayət işi başlanılıb.
"Report"un əldə etdiyi məlumata görə, ona verilən ittihama görə, Rasim İldırım "Bakutime.az" saytının təsisçiləri olan Zaur Mirzəzadə və Qoşqar Məmmədovla əlbir olaraq bir nəfər zərərçəkən şəxsə qarşı xüsusilə külli miqdarda dələduzluq etməkdə təqsirləndirilir.
Onlar barəsində Cinayət Məcəlləsinin 178.4-cü (dələduzluq, xüsusilə külli miqdarda törədildikdə) maddəsi ilə ittiham verilib.
İş üzrə aparılan ibtidai istintaq başa çatdırılıb və baxılması üçün Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsinə göndərilib.

Брат экс-прокурора Хатаинского района обвиняется в мошенничестве - ФОТО
Возбуждено уголовное дело в отношении Расима Илдырымзаде, брата бывшего прокурора Хатаинского района Баку Юсифа Илдырымзаде.
Как сообщает Report, Р.Илдырымзаде обвиняется в совершении мошенничества в особо крупном размере вместе с учредителями сайта bakutime.az Зауром Мирзазаде и Гошгаром Мамедовым в отношении одного потерпевшего.
Им предъявлены обвинения по статье 178.4 (мошенничество, совершенное в особо крупном размере) Уголовного кодекса Азербайджана.
Предварительное следствие по делу завершено, материалы направлены в Бакинский суд по тяжким преступлениям. Уголовное дело будет рассматриваться под председательством судьи Фахри Мамедова.