Toy karvanında avtoxuliqanlıq edərək sosial şəbəkədə yayımlayan şəxslər məsuliyyətə cəlb olunub
Xaçmazda toy karvanında avtoxuliqanlıq edərək sosial şəbəkədə canlı yayımlayan şəxslər məsuliyyətə cəlb olunub.
Bu barədə Daxili İşlər Nazirliyinin (DİN) Baş Dövlət Yol Polisi İdarəsindən (BDYPİ) məlumat verilib.
Bildirilib ki, Xaçmaz rayon sakinləri Rəvan Osmanlı və Fuad Mirzəyev Gəndob-Yalama yolunda toy karvanında hərəkət edərkən sosial şəbəkədə canlı yayım açaraq ictimai qaydanı nümayişkaranə şəkildə pozub digər hərəkət iştirakçıları üçün qəza şəraiti yaratmaqla avtoxuliqanlıq ediblər:
"Faktla bağlı aparılan araşdırmanın nəticələrinə əsasən müvafiq protokollar tərtib edilərək baxılması üçün məhkəməyə göndərilib. Məhkəmənin qərarı ilə hər iki şəxs sürücülük hüququ məhdudlaşdırılmaqla beş yüz manat məbləğində cərimə edilib.
Baş Dövlət Yol Polisi İdarəsi toy karvanına qoşulan sürücülərin digər hərəkət iştirakçılarına münasibətdə heç bir üstünlüyə malik olmadıqlarını bir daha xatırladır və yeni ailə quran gənclərin sevincinə şərik olmaq adı altında sui-istifadə hallarına yol verən sürücülərə qarşı qanunvericiliyə uyğun daha kəsərli tədbirlərin görüləcəyini bildirir".скачать dle 11.3

В Хачмазе оштрафованы автохулиганы из свадебного кортежа
Дорожная полиция провела разбирательство по факту автохулиганства в прямом эфире в составе свадебного кортежа.
Об этом сообщили в Главном управлении дорожной полиции (ГУДП).
По информации, жители Хачмазского района Ряван Османлы и Фуад Мирзаев вели прямую трансляцию в соцсетях во время движения на дороге Гендоб-Ялама в составе свадебного кортежа, демонстративно нарушая общественный порядок и создавая аварийную ситуацию для других участников движения.
"По результатам расследования факта были составлены соответствующие протоколы и направлены в суд для рассмотрения. Решением суда оба нарушителя были оштрафованы на 500 манатов с ограничением права на управление транспортным средством", - заявили в ГУДП.