Azərbaycanda qatarlarda ödənişsiz "Wi-Fi" xidmətinin tətbiqinə başlanılır
Bu gündən "Azərbaycan Dəmir Yolları" QSC (ADY) ölkədaxili qatarlarda test rejimində ödənişsiz "Wi-Fi" xidmətinin tətbiqinə başlayır.
Bu barədə ADY-dən məlumat verilib.
Məlumata görə, pilot layihə çərçivəsində ilkin olaraq Bakı-Ağstafa-Bakı marşrutu ilə hərəkət edən qatarların birində bu xidmət istifadəyə veriləcək. Mərhələli şəkildə "Wi-Fi" bağlantısı ölkədaxili istiqamətlərdə xidmət göstərən digər qatarlarda da aktivləşdiriləcək, yazışmalar və onlayn axtarış üçün rahat internet bağlantısı təqdim ediləcək.
"Sərnişindaşıma xidmətinin keyfiyyətini innovativ həllərlə yüksəldən ADY, həmçinin stansiya və vağzallarda mövcud olan "Wi-Fi" zonalarında internet bağlantısının keyfiyyətini yaxşılaşdırıb. Kəsintisiz internetdən istifadə üçün cihazlarınızı "ADY Free" şəbəkəsindən ayırıb yenidən qoşmağınız kifayətdir", - deyə ADY bəyan edib.скачать dle 11.3

В Азербайджане внедряется бесплатный Wi-Fi в поездах
С сегодняшнего дня ЗАО "Азербайджанские железные дороги" (АЖД) в тестовом режиме запускает бесплатную сеть Wi-Fi в поездах, чтобы облегчить пассажирам использование интернета во время внутренних поездок.
Как сообщает Median.Аz со ссылкой на АЖД, в рамках пилотного проекта услуга будет первоначально доступна в одном из поездов, курсирующих по маршруту Баку - Агстафа - Баку. Поэтапно Wi-Fi будет активирован и в других поездах, предоставляя удобное интернет-соединение для переписки и онлайн-поиска.
"АЖД, повышающие качество пассажирских перевозок с помощью инновационных решений, также улучшили качество интернет-соединения в Wi-Fi зонах на станциях и вокзалах. Для бесперебойного использования интернета достаточно отключить и заново подключить ваши устройства к сети ADY Free", - заявили в АЖД.скачать dle 11.3