Azərbaycanda vəzifəli şəxs SAXLANILDI
Səfərbərlik və Hərbi Xidmətə Çağırış üzrə Dövlət Xidmətinin İmişli rayon bölməsinin rəisi vəzifəsini icra edən polkovnik-leytenant Xəyyam Babayev saxlanılıb.
Azərbaycan Respublikası Hərbi Prokurorluğunun İstintaq idarəsində istintaq olunan cinayət işi üzrə müvafiq əməlləri törətməsinə əsaslı şübhələr olan polkovnik-leytenant X.Babayevə Cinayət Məcəlləsinin müvafiq maddələri ilə ittiham elan edilib.
Məlumata görə saxlanılma səbəbi Goranboy rayon şöbəsinin rəisi vəzifəsində xidmət etdiyi dövrdəki fəaliyyəti ilə əlaqədardır.
Qeyd edək ki, bu yaxınlarda bir neçə indiki və sabiq hərbi komissar mənimsəmə və rüşvət almaya görə həbs edilib.скачать dle 11.3

В Азербайджане задержан чиновник
Задержан исполняющий обязанности начальника Имишлинского районного отделения Государственной службы по мобилизации и призыву на военную службу полковник-лейтенант Хайям Бабаев.
Х.Бабаеву были предъявлены обвинения по соответствующим статьям Уголовного кодекса Азербайджана в связи с тем, что возникли обоснованные подозрения в совершении им деяний по уголовному делу, расследуемому следственным управлением Военной прокуратуры.
Согласно информации, причина задержания связана с его деятельностью в период, когда Хайям Бабаев занимал должность начальника Геранбойского райотдела.
Отметим, недавно несколько действующих и бывших военных комиссаров были арестованы за присвоение и получение взяток.скачать dle 11.3