Hikmət Hacıyev Avropa komissarının əsassız ittihamlarına cavab verib
Azərbaycan Prezidentinin köməkçisi - Prezident Administrasiyasının Xarici siyasət məsələləri şöbəsinin müdiri Hikmət Hacıyev Avropa komissarı Nikolas Şmitin çərşənbə axşamı Strasburqda Avropa Parlamentində səsləndirdiyi əsassız ittihamlara və absurd çağırışlara cavab verib.
Report xəbər verir ki, bu barədə o, “POLITICO”ya açıqlamasında danışıb.
“Avropa Parlamentindəki bəzi müzakirələr bizə absurd teatrını və ya sirki xatırladır. Dünya bu qurumda biabırçı korrupsiya əməllərini gördü. Azərbaycana qarşı bu cür əsassız iddialar səsləndirənlərin çoxu erməni lobbisi tərəfindən maliyyələşdirilir və Ermənistan hakimiyyətinin piar kampaniyasının tərkib hissəsidir”, - H.Hacıyev deyib.
O, həmçinin Avropa İttifaqının İnsan Hüquqları üzrə Komissarına məsləhət də görüb: “Başqalarına ağıl verməkdənsə, Avropa İttifaqında artan insan hüquqları problemlərinə ciddi yanaşsa daha yaxşı olar. Günahsız mülki azərbaycanlıları qətlə yetirmiş erməni hərbi cinayətkarların azadlığa buraxılması çağırışları nasist hərbi cinayətkarlarının azad edilməsinə bərabərdir”.скачать dle 11.3

Хикмет Гаджиев ответил на необоснованные обвинения еврокомиссара Николаса Шмита
Помощник президента Азербайджана - заведующий отделом по вопросам внешней политики Администрации президента Хикмет Гаджиев ответил на необоснованные обвинения и абсурдные призывы еврокомиссара по вопросам занятости и социальных прав Николаса Шмита, озвученные им во вторник в Европейском парламенте в Страсбурге.
Как передает Report, об этом он заявил POLITICO.
"Некоторые из обсуждений в Европейском парламенте напоминают нам театр абсурда или цирк. Мир увидел постыдную коррупционную практику в этом учреждении. Многие из тех, кто громко выступает против Азербайджана, проплачиваются армянским лобби и являются частью PR-кампании правительства Армении" - заявил Гаджиев.
"Я бы также посоветовал еврокомиссару по правам человека серьезно заняться растущими проблемами с правами человека в Европейском союзе, вместо того чтобы читать нотации другим. Призывы к освобождению армянских военных преступников, убивших невинных азербайджанских мирных жителей, равносильны освобождению нацистских военных преступников", - добавил он.скачать dle 11.3