Gəncə şəhərində "Təmiz hava" aylığı ilə əlaqədar tədbir keçirilib
Gəncə Şəhər Baş Polis İdarəsinin Dövlət Yol Polisi Şöbəsinin əməkdaşları tərəfindən "Təmiz hava" aylığı çərçivəsində tədbirlər davam etdirir.
Bu barədə Daxili İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidmətinin Gəncə regional qrupu məlumat yayıb.
Bildirilib ki, şəhər ərazisində keçirilən tədbirlər zamanı avtomobillərdən çıxan qazların tərkibində olan zərərli maddələrin miqdarı xüsusi avadanlıqlarla yoxlanılıb. Normadan artıq zəhərli qaz ixrac edən və atmosferi həddindən artıq çirkləndirən avtomobilləri idarə edən sürücülərlə profilaktik söhbətlər aparılıb və onlara avtomobillərin saz vəziyyətdə saxlanılmasının vacibliyi çatdırılıb. Qayda pozuntularına yol verən 82 sürücü barəsində inzibati tənbeh tədbirləri görülüb.скачать dle 11.3

В Гяндже состоялось мероприятие в рамках месячника "Чистый воздух"
Сотрудники отдела Государственной дорожной полиции Главного управления полиции города Гянджи продолжают мероприятия в рамках месячника "Чистый воздух".
Об этом сообщает Median.Az со ссылкой на гянджинскую региональную группу пресс-службы Министерства внутренних дел (МВД).
В ходе очередного мероприятия, проведенного на территории города, с помощью специального оборудования проверялось количество вредных веществ, содержащихся в выхлопных газах. Проведены профилактические беседы с водителями транспортных средств, выделяющих токсичные газы и чрезмерно загрязняющих атмосферу, до их сведения доведена важность поддержания автомобилей в исправном состоянии. За нарушение правил в отношении 82 водителей были применены меры административного взыскания.скачать dle 11.3