Azərbaycanın üç boksçusu Avropa çempionatında finala yüksəlib
Azərbaycanın üç boksçusu Bolqarıstanın paytaxtı Sofiyada davam edən U-23 Avropa çempionatında finala yüksəlib.
"Report" xəbər verir ki, Tural Sarıyev (48 kq) yarımfinalda Samet Oruc Salihlə (Türkiyə) üz-üzə gəlib.
4:1 (30:27, 28:29, 30:27, 30:27, 30:27) hesabı ilə qalib gələn gələn boksçumuz finala yüksəlib. O, həlledici görüşdə Luis Runi (İrlandiya) ilə qarşılaşacaq.
51 kq-da mübarizə aparan Nicat Hüseynov da yarımfinal döyüşündə qələbə qazanıb. O, Omer Ametoviçdən (Serbiya) üstün olub – 5:0 (30:27, 30:27, 30:27, 30:27, 30:27). Hüseynov finalda Rudolf Qarboyanla (Ermənistan) döyüşəcək.
Murad Allahverdiyev (80 kq) də yarımfinal görüşünü xeyrinə bitirib. O, Ahmed Mavriçi (Serbiya) hər 3 raundda məğlub edərək, yekunda 5:0 (30:27, 30:27, 30:27, 30:27, 30:27) hesabı ilə qələbə qazanıb. Boksçumuz finalda Sezar Yojerlinlə (Fransa) gücünü yoxlayacaq.
Milli üzvlərindən N.Hüseynov və M.Allahverdiyev oktyabrın 19-da, T.Sarıyev isə ertəsi gün rinqə çıxacaq.

Три азербайджанских боксера вышли в финал чемпионата Европы в Болгарии
Как сообщает report, Турал Сарыев (48 кг) одолел в полуфинале Самета Оруча Салиха (Турция) со счетом 4:1 (30:27, 28:29, 30:27, 30:27, 30:27). В решающем поединке он встретится с Луисом Руни (Ирландия).
В свою очередь Ниджат Гусейнов в весовой категории 51 кг также одержал уверенную победу в полуфинальном бою над Омером Аметовичем (Сербия) со счетом 5:0 (30:27, 30:27, 30:27, 30:27, 30:27). В финале он выяснит отношения с Рудольфом Гарбояном (Армения).
Мурад Аллахвердиев (80 кг) превзошел в бою Ахмеда Маврича (Сербия) во всех 3 раундах, в итоге победив со счетом 5:0 (30:27, 30:27, 30:27, 30:27, 30:27). В финале наш боксер встретится с Сезаром Йожерлином (Франция).
Члены сборной Н.Гусейнов и М.Аллахвердиев выйдут на ринг 19 октября, а Т.Сарыев - 20 сентября.
Отметим, что ранее боксер азербайджанской сборной Маржона Савриева (50 кг) завоевала бронзу на чемпионате Европы.