17.10.2024 16:31 1 149
Naxçıvanda tütün məmulatlarının istehsalı və satışı ilə məşğul olan "Cahan Tobacco International" MMC-nin dövlətə külli miqdarda vergi borcu yaranıb.
"Qaynarinfo" xəbər verir ki, qanuni təmsilçisi Amil Cabbar oğlu Hüseynzadə olan MMC-nin İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Dövlət Vergi Xidmətinin Öhdəliklərin İdarə Edilməsi Baş İdarəsinə 10 milyon 561 min 321 manat 79 qəpik vergi borcu var.
Qeyd edək ki, "Cahan Tobacco International" şirkətinin fəaliyyət istiqaməti tütün məhsullarının istehsalıdır. Hazırda fabrikdə "Cahan", "Visore", "Nova" və "Fine" markalı filtrli siqaretlər istehsal olunur. Bu məhsulların istehsalı üçün istifadə olunan xammal və materiallar İngiltərə, Avstriya, Belçika, Malayziya, Hindistan, İndoneziya və digər ölkələrdən alınır.
"Cahan Tobacco International" MMC "Cahan Holdinq"ə daxildir. Uzun illər mediada bu holdinqin Naxçıvan Ali Məclisinin keçmiş sədri Vasif Talıbova məxsus olduğu barədə məlumatlar dərc edilib.

Компания Васифа Талыбова задолжала государству более 10 млн манатов? - ФОТО
Как сообщает Qaynarinfo, задолженность ООО, законным представителем которого является Амиль Гусейнзаде, перед Главным управлением регулирования обязательств Государственной налоговой службы при Министерстве экономики составляет 10 млн 561 тыс. 321 манат 79 гяпиков.
Стоит отметить, что сфера деятельности компании Cahan Tobacco International - производство табачных изделий. В настоящее время на фабрике производятся сигареты с фильтром марок Cahan, Visore, Nova и Fine. Сырье и материалы, используемые для производства этой продукции, закупаются в Англии, Австрии, Бельгии, Малайзии, Индии, Индонезии и других странах.
ООО Cahan Tobacco International входит в состав Cahan Holding. На протяжении многих лет в СМИ публиковалась информация о том, что этот холдинг принадлежит бывшему председателю Верховного меджлиса Нахчыванской АР Васифу Талыбову. Однако официального подтверждения этой информации нет.