Bakıda hansı bələdiyyələrin birləşdiriləcəyi məlum oldu
APA-nın xəbərinə görə, bu, "Azərbaycan Respublikasında bələdiyyələrin birləşməsi yolu ilə yeni bələdiyyələrin yaradılması haqqında" qanun layihəsində əksini tapıb.
Bakıda bələdiyyələrin birləşməsi yolu ilə aşağıdakı yeni bələdiyyələr yaradılacaq:
Xəzər rayonu üzrə:
- Mərdəkan və Şağan bələdiyyələrinin əhatə etdiyi Mərdəkan və Şağan qəsəbələrində Mərdəkan bələdiyyəsi.
Qaradağ rayonu üzrə:
- Çeyildağ, Sanqaçal və Ümid bələdiyyələrinin əhatə etdiyi Çeyildağ, Sanqaçal və Ümid qəsəbələrində Sanqaçal bələdiyyəsi;
- Korgöz, Qızıldaş və Puta bələdiyyələrinin əhatə etdiyi Korgöz, Qızıldaş, Puta və Şonqar qəsəbələrində Qızıldaş bələdiyyəsi.
Pirallahı rayonu üzrə:
- Çilov-Neft Daşları, Gürgən və Pirallahı bələdiyyələrinin əhatə etdiyi Çilov, Gürgən, Neft Daşları və Pirallahı qəsəbələrində Pirallahı bələdiyyəsi.
Səbail rayonu üzrə:
- Bibiheybət və Səbail bələdiyyələrinin əhatə etdiyi Səbail rayonunda (Badamdar bələdiyyəsinin ərazisini çıxmaqla) Səbail bələdiyyəsi.скачать dle 11.3

Стали известны объединяемые в Баку муниципалитеты
Как передает АПА, это нашло отражение в проекте закона "О создании новых муниципалитетов в Азербайджанской Республике путем объединения муниципалитетов".
В столице путем объединения муниципалитетов будут созданы следующие органы в системе местного самоуправления:
По Хазарскому району:
- Муниципалитет Мардакян в поселках Мардакян и Шаган, которые входят в муниципалитеты Мардакян и Шаган.
По Гарадагскому району:
Муниципалитет Сангачал в поселках Чейилдаг, Сангачал и Умид, которые входят в муниципалитеты Чейилдаг, Сангачал и Умид;
По Пираллахинскому району:
Муниципалитет Пираллахи в поселках Чилов, Гурган, Нефтяные Камни и Пираллахи, которые входят в муниципалитеты Чилов-Нефтяные Камни, Гурган и Пираллахи.
По Сабаильскому району:
Сабаильский муниципалитет в Сабаильском районе (за исключением территории Бадамдарского муниципалитета), который входит в муниципалитеты Биби-Эйбат и Сабаил.скачать dle 11.3