Azərbaycanın U-21 millisi bu gün İngiltərə ilə qarşılaşacaq
Azərbaycanın 21 yaşadək futbolçulardan ibarət yığması bu gün Avropa çempionatının seçmə mərhələsində İngiltərə ilə qarşılaşacaq.
Samir Əliyevin rəhbərlik etdiyi kollektiv siklin son matçını səfərdə keçirəcək.
Bristol şəhərindəki "Aşton Qeyt" stadionunda baş tutacaq görüşün start fiti Bakı vaxtı ilə saat 22:30-da səslənəcək. Qarşılaşmanı xorvatiyalı referi İvana Martinçiç idarə edəcək.
Qeyd edək ki, hazırda F qrupunda Ukrayna 24 xalla liderdir. İngiltərə 22 xalla ikincidirsə, üçüncü pillədə olan Serbiyanın 13 xalı var. Şimali İrlandiya 10 xalla dördüncü, Lüksemburq 7 xalla beşincidir. 3 xala malik Azərbaycan millisi turnir cədvəlinin sonuncusudur.скачать dle 11.3

Молодежная сборная Азербайджана встретится с Англией
Сегодня молодежная сборная Азербайджана (U-21) по футболу проведет игру в отборочном этапе чемпионата Европы.
Команда Самира Алиева сыграет в гостях против сборной Англии.
Матч состоится на стадионе "Аштон Гейт" (англ. Ashton Gate) в городе Бристоль и начнется в 22:30 по бакинскому времени. Встречу будет судить хорватский арбитр Ивана Мартинчич.
Отметим, что в настоящее время в группе F лидирует Украина с 24 очками. Англия на втором месте (22), а Сербия - на третьем (13). Северная Ирландия занимает четвертую строчку с 10 очками, Люксембург - пятую (7). Сборная Азербайджана с 3 очками занимает последнее место в турнирной таблице.скачать dle 11.3