İsrail hərbçiləri Livanda "Hizbullah" komandirini öldürdülər
İsrail Müdafiə Qüvvələri (IDF) Livanın "Hizbullah" hərəkatının elit "Radvan" bölməsinin raket qüvvələrinin komandiri Erib Əş-Şadjın öldürüldüyünü açıqlayıb.
Müvafiq məzmunlu mətn İsrail qoşunlarının mətbuat xidmətinin "Telegram" kanalında yer alıb.
Bəyanatda bildirilib ki, Livanda "Hizbullah" üzvü Livan ərazisində hücuma məruz qalıb.
"İsrail Hərbi Hava Qüvvələrinin qırıcıları Meys Əl-Cəbəl bölgəsində "Radvan" raket bölməsinin komandiri Erib Əş-Şadjı məhv ediblər", - deyə İsrail ordusunun nümayəndələri məlumat veriblər.
IDF-nin məlumatına görə, məhv edilən komandir Ramot-Naftali yaşayış məntəqəsinə çoxsaylı raket hücumuna cavabdeh olub. Məntəqə İsrailin şimalında yerləşir.
Həmçinin mətbuat xidmətindən qeyd edilib ki, İsrail əsgərləri Livan hərəkatının silah anbarlarına və buraxılış qurğularına zərbələr endirib. Bundan əlavə, "Hizbullah"ın ölkənin cənubundakı müşahidə məntəqələri də hücuma məruz qalıb.
Məlumatdan bu qənaətə gəlmək olur ki, daha bir hava zərbəsi hərəkat üzvlərinin olduğu binaya endirilib. Mərmi binaya dəydikdən sonra burada partlayışlar baş verib.

Израильские войска ликвидировали одного из командиров "Хезболлы" в Ливане
Армия обороны Израиля (ЦАХАЛ) сообщила о ликвидации командира ракетных войск элитного подразделения "Радван", входящего в состав ливанского движения "Хезболла", Эриба Аль-Шаджа.
Пост с соответствующим содержанием появился в Telegram-канале пресс-службы израильских войск.
В заявлении уточняется, что член "Хезболлы" подвергся атаке на территории Ливана.
"Истребители ВВС Израиля уничтожили командира ракетного подразделения "Радван" Эриба Аль-Шаджа в районе Мейс Эль-Джабаль", - уточнили представители армии еврейского государства.
По данным ЦАХАЛ, ликвидированный командир был ответственен за многочисленные ракетные обстрелы поселения Рамот-Нафтали. Последнее находится на севере Израиля.
Также в пресс-службе рассказали, что израильские военнослужащие нанесли удары по складам с оружием ливанского движения и пусковым установкам. Более того, атакам подверглись наблюдательные пункты "Хезболлы" на юге страны.
Из публикации следует, что еще один воздушный удар был нанесен по зданию с членами движения. После попадания снаряда в строение здесь произошли вторичные взрывы. На этом фоне в ЦАХАЛ пришли к выводу, что в помещениях находилось большое количество оружия и боеприпасов.скачать dle 11.3