Paşinyan müxalifətə Azərbaycanla sülh sazişi layihəsi ilə tanış olmağı qadağan etdi
Ermənistanın baş naziri Nikol Paşinyan parlament saatı zamanı bildirib ki, o, müxalifətə Azərbaycanla sülh sazişi layihəsi ilə tanış olmağı qadağan edib.
"Mən sizə sənədlə tanış olmaq imkanı verdim, bundan sonra cəmiyyətimizə nağıl danışmağa başladınız. Mən də sizə bu sənədə baxmağı qadağan etdim və düzgün etdim", - deyə o bildirib.
Əvvəllər bir neçə müxalifət deputatı sənəd layihəsi ilə tanış olub və bundan sonra bir neçə siyasi bəyanatla çıxış edib. Paşinyan qeyd edib ki, onlar "manipulyasiya" etmək qərarına gəliblər.
Belə olduqda, baş nazir "diplomatik etikaya" əsaslanaraq bu sənədi dərc etməkdən imtina edib. O əlavə edib ki, mümkün saziş sülh müqaviləsinin icrasının gedişinə, diplomatik münasibətlərin qurulmasına və ərazi bütövlüyünün qarşılıqlı tanınmasına nəzarət etmək üçün Azərbaycan-Ermənistan komissiyasının yaradılmasını nəzərdə tutur.скачать dle 11.3

Пашинян запретил оппозиции ознакомление с проектом мирного соглашения с Азербайджаном
Премьер-министр Армении Никол Пашинян на парламентском часе заявил, что запретил оппозиции просматривать проект мирного соглашения с Азербайджаном.
"Я дал вам возможность ознакомиться с документом, после этого начали рассказывать сказки нашему обществу. Я запретил давать вам эту возможность и правильно сделал", - заявил он.
Ранее несколько оппозиционных депутатов ознакомились с проектом документа и сделали после этого несколько политических заявлений. Пашинян считает, что они "манипулировали".
Армянский премьер также отказался публиковать этот документ, исходя из "дипломатической этики". Он добавил, что возможный документ предусматривает "создание армяно-азербайджанской комиссии для мониторинга хода реализации мирного договора, установление дипотношений, взаимное признание территориальной целостности".скачать dle 11.3